Chopin Bodrum'da, Muhabbetli Konser Memet Ali Alabora ve Piyanist Emir Gamsızoğlu. 15 Mart Saat 20 Marmara Koleji

15
Bu haber 2013-03-01 tarihinde Bodrumlife tarafından yayınlanmıştır.

CHOPIN BODRUM'DA Muhabbetli Konser!

15 Mart Cuma günü, klasik müziğin unutulmaz bestecisi Chopin'in 203. doğum günü,müziği gibi sade ve samimi bir konserle Bodrum'da kutlanacak... Marmara Koleji HKM(Halikarnassos Kültür Merkezi) de MEMET ALİ ALABORA ve Piyanist EMİR GAMSIZOĞLU, kendi hayatlarıyla Chopin'in kesişen yönlerini ve dehasını bu sefer Bodrumlularla paylaşıyor.. Bu güzel muhabbetli konserin geliri, sosyal sorumluluk kapsamında BODRUM SAĞLIK VAKFI ile engelli projeleri için paylaşılacaktır.
İlk bestesini 7 yaşında yapan Chopin, Emir Gamsızoğlu'nun 20 yaşında piyanoya başlamasında ve Memet Ali Alabora'yla arkadaş olmalarında en büyük etkenlerden biri. Bu muhabbetli konserde ikili, Chopin'in hayatlarına nasıl girdiğini, nasıl bir değişiklik yarattığını, ikiyüz yıldır kendileri gibi birçok insanın da neden en yakın, en içten dostlarından birisi olabildiğini anlatmaya çalışacak, birlikte Chopin'li anıları paylaşırken, Emir Gamsızoğlu Chopin'in eserlerini çalacak. İkili, konser salonunun sahnesini evin salonuna, seyircileri de onlara katılmaya gelmiş misafirlere dönüştürmeye çalışacak. Müziği 196 yıldır piyanodan insalığa tam manasıyla güzellikler saçan Chopin hakkında en çok kullanılan "büyük eserlerde küçük, küçük eserlerde büyük" sözünden,

"piyanonun şairi" tabirine, verem hastalığının müziğine etkisinden, büyük aşkı George Sand'ın hayatındaki yerine, vatan hasretiyle yanıp tutuşan güçlü ruhundan, İstanbul'da ölen şair dostu Adam Mickiewicz'e, yaşıtları Liszt ve Schumann'dan, müzikte yaptığı devrimlere, 20 ve 21. yüzyıldaki büyük Chopin yorumcularına kadar ünlü besteciyi sahnede müziği ve hayatıyla tanıtacaklar. Teknolojiyi de kullanarak sahneledikleri bu sohbeti seyirciye aktarırken romantik bir besteci olan Chopin'in ondan fazla eseri Emir Gamsızoğlu'nun yorumuyla seslendirilecek. 1 Mart 2013 François Frederic Chopin?in 203. doğumgünü.

Chopin'in kendisi de bugünün doğumgünü olduğunu söylüyor ama vaftiz kağıdında 22 ޞubat yazıyor. Hatta Google'da 5 Mart bilgileri bile var.

Daha önce İstanbul'da 22 ޞubat 2010 tarihindeki gösterileri ile Chopin'in 200.doğum gününü kutlayan sanatçılar bu kez 203.doğum gününü Bodrumlularla birlikte 15 Mart Cuma muhabbetli konser ve doğum günü pastası ile kutlayacaklar. On yıldan fazla süredir klasik müzikle diledikleri gibi kurdukları ilişkiyi, izleyiciyle olduğu gibi paylaşmaktan çekinmeyen, biri piyanist, diğeri oyuncu iki sanatçıya katılmak isteyen ve profesyonel müzisyen olması gerekmeyen misafirler de yanlarında , çalacakları küçük bir Chopin eseri bulundurabilirler. Belli mi olur, belki de dinlemeye geldiğiniz bu konser, çalacağınız ilk konserdir !

Konserden sonra sanatçılarla birlikte "Chopin tatlısı" nı tadarak Chopin'in doğum günükutlanacak ve Chopin üzerine sohbet edilecektir.

Yer : Marmara Koleji HKM konser salonu Tarih : 15 Mart 2013, Konser : 20:00 Detaylı bilgi için : Davetiye satış: ; Marmara Koleji : Halkla ilişkiler, 358 61 14

Bodrum Sağlık Vakfı : Bodrum: BSV Oasis mağazaları Turgutreis: ޞafak Yaşar 0530 414 67 71

Zerrin Ulusman : 0532 728 04 10

 Bu haber 1914 kez izlenmistir