Fuat Güner Bodrum Marina Yat Kulübü'nde

Her
Bu haber 2013-08-01 tarihinde Bodrumlife tarafından yayınlanmıştır.

Her cumartesi Bodrum Marina Yat Kulübü'nde sahne alan sevilen sanatçı Fuat Güner, izleyenlere müzikle dolu dakikalar yaşatıyor...

Rezervasyon için: 0252 3161228Fuat Güner hakkında - sanatçının web sitesinden alıntıdır:

1948?de İstanbul'da doğdu. Saint Joseph Lisesi ve Yıldız Teknik Üiversitesi İnşaat Bölümü'nden mezun oldu. Babası ünlü fotoğraf sanatçısı Sami Güner'in desteği ile müzik çalışmalarına başladı.

Güner, 1966 yılında tanıştığı Mazhar Alanson ile birlikte "Kaygısızlar" ve "Mazhar-Fuat" gruplarını kurdu. 1971 yılında aralarına Özkan Uğur'un katılmasıyla önce "İpucu Beşlisi" ve ardından 1982 yılında MFÖ adını aldılar.

40 yıllık müzikal birlikteliği süresince 9 albüm yayınlayan, yüzlerce konser veren, sayısız ödüle layık görülen ve Türkiye'yi iki kez Eurovision ޞarkı Yarışması'nda temsil eden MFÖ, çalışmalarını halen aralıksız sürdürmektedir.

Fuat Güner, 1998 yılında Erdal Kızılçay ve Dağhan Baydur ile DEF adlı topluluğu oluşturdu. DEF, The Beatles şarkılarını alaturka yorumlayarak Liverpool Beatles Festivali'nde ve İngiltere Kraliçesi'nin 50. Yıl Kutlamaları'nda sahne aldı. Bu proje "Beatles Alaturka" adıyla albüm olarak yayınlandı.

Sanatçı, 1999 yılında "Aziz Fuat Güner" adlı ilk solo albümünü yayınladı.

Fuat Güner, birçok televizyon ve radyo programı hazırlayıp sundu: "Kuşaktan Kuşağa" - Show Tv, "Müzik Medya" - TRT Müzik , "Radyo Yıldızları" - Radyo 3, "Müzikaryum" - NTV Radyo, "Fuat Güner'le Müzik Ömür Boyu"  - TRT FM (halen devam ediyor).

1981-1984 yılları arasında Ferhan ޞensoy'un yazdığı "ޞahları Da Vururlar" ve "Kahraman Bakkal Süpermarkete Karşı" adlı oyunlarda rol aldı. TRT 1'de yayınlanan "Koltuk Sevdası" adlı dizide oynadı.

1990 yılında kurduğu FT Ses Stüdyosu'nu 9 yıl boyunca işletti, pek çok albüm çalışmasına imza attı.

Pek çok firma için kurumsal müzik ve reklam müziği besteledi.

Türkiye Musiki Eseri Sahipleri Meslek Birliği'nde (MESAM) 7 yıl başkan yardımcısı olarak görev aldı.

Sportif bir kişiliğe sahip olan sanatçının atletizmde liselerarası 400m birinciliği, yelken yarışmalarındaki kupaları ve radyo kontrollü model uçak yarışmalarında dereceleri vardır.

İngilizce ve Fransızca bilen Fuat Güner, bir çocuk babasıdır.Adres:
Bodrum Marina Yat Kulübü
Neyzen Tevfik Cad. No: 5
Bodrum


http://www.marinayachtclub.com/


 Bu haber 1920 kez izlenmistir