Ali Poyrazoğlu, Asi Kuş oyunuyla Bodrum Kalesi'nde 17 Temmuz

17
Bu haber 2013-07-08 tarihinde Bodrumlife tarafından yayınlanmıştır.

Ali POYRAZOĞLU'nun 2013 yılında ses getiren oyunu ASİ KUޞ, Bodrum Kalesi sahnesinde Bodrumlu tiyatro severlerle buluşuyor.

Türk Tiyatrosu'nun önemli yıldızlarından Ali Poyrazoğlu, müzikli bir gösteriyle sizleri şaşırtacak. Yaşama, sanata, aşk olgusuna bakışınızı değiştirecek bu oyunu mutlaka izleyin!

İstanbul Tiyatro Festivali'nde büyük ilgi yaratan "Asi Kuş" kaçırılmaması gereken bir deneyim. Ali Poyrazoğlu, Asi Kuş'ta Bizet'nin ünlü operası Carmen'in bir ucundan girip öbür ucundan çıkıyor. Opera, tiyatro, bale ve güldürü ustalığı bir arada. Carmen, Bizet, Don Jose, Ali Poyrazoğlu, Toreodor ve Boğa rollerinde Ali Poyrazoğlu...

Yönetmen: Ali Poyrazoğlu
Oynayanlar: Ali Poyrazoğlu

Bilet Satış Noktaları:
İmge Kitabev Oasis AVM
Shaderone Restaurant Belediye Meydanı
Bodrum Kale Sahne Gişesi

Bilgi için 0 532 6915438 Koray Emre ÖNDEޞAli Poyrazoğlu hakkında...

Oyunculuk kariyeri Ali Poyrazoğlu oyunculuk kariyerine İstanbul ޞehir Tiyatroları'nda başladı. Pek çok tiyatro oyununda oynadı. Oynadığı tiyatrolar arasında Dormen Tiyatrosu, Kent Oyuncuları, Ulvi Uraz Tiyatrosu, Gülriz Sururi-Engin Cezzar Tiyatrosu vardır.

1972 yılında Poyrazoğlu Tiyatrosu'nu kurdu. New York Broadway'de sahnelenen Pera Palas adlı oyunda İngilizce başrol oynadı.

Sinema

Sinemaya 1970'de başladı. Ancak 1970'lerin ortasında Türk Sinemasına damga vuran seks filmleri furyasına katıldı. Bu dönemde sadece iki yıl içinde Hop Dedik Kazım, Kadınlar Hayır Derse, Çapkın Kızlar, Canavar Cafer, Deli Deli Tepeli, Çukulata Sevgilim, Kazım'a Ne Lazım, Beş Atış Yirmibeş, Bir Baba Hindi, Çılgın Gençlik, Çilli Yavrum Çilli, Çin İşi Japon İşi, Elma ޞekeri, Kokla Beni Melahat, Bulunmaz Uşak, Kayıkçının Küreği, Çifte Kavrulmuş, Mahallede ޞenlik Var, Namus Belası, Ne Alsan İki Buçuk gibi filmlerde rol aldı.

Ancak daha sonra Yeşilçam'dan tamamen uzaklaştı. Uzun süre sonra 1986'da "Asiye Nasıl Kurtulur" adlı filmle sinemaya döndü.

Mazhar Alanson'la başrolünü paylaştığı ve döneminde oldukça konuşulan bu komedi filminde ޞeytan rolündeydi.

Arkadaşım ޞeytan ile 1989'da 2. Ankara Film ޞenliği'nde En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu; 9 filmindeki rolüyle ise 2003'de 8. Sadri Alışık Ödülleri'nde En İyi Erkek Oyuncu ödülünü kazandı. 1998 yılında Kültür Bakanlığı'nca verilen Devlet Sanatçısı unvanını almıştır.

 Bu haber 1550 kez izlenmistir