Birsen Tezer Akustik Jazz Konserleri 19 - 20 Temmuz

Bodrumluların
Bu haber 2013-07-05 tarihinde Bodrumlife tarafından yayınlanmıştır.

Bodrumluların yakından tanıyıp sevdiği Birsen Tezer, Akustik Jazz Konserleri kapsamında 19 Temmuz'da MuArt'ta 20 Temmuz'da ise Club Zemda'da sahnede..

19 Temmuz Cuma
MuArt Cafe Beach
Kabakum Cad. Tersane Sok. No:6
Ortakent / Bodrum
Tlf: (0252) 358 6677
GSM: (0532) 352 3456

20 Temmuz Cumartesi
Club Hotel Zemda
Gümüşlük Yalısı / Bodrum
Tel: (0252) 394 3151


Birsen Tezer

"Müzisyenim... İ.T.Ã? Türk Müziği Devlet Konservatuarı mezunuyum. 1988 yılından beri profesyonel olarak müzikle ilgileniyorum. Kanun çalarım ama virtüöz değilim, kendime eşlik edebilecek kadardır çalmalarım.

Müziğe bakış açımın evrensel olduğunu söyleyebilirim ve müzik zevkim de bu yöndedir.

Bunca yıl boyunca benim müzik anlayışıma göre önemli müzik adamlarıyla aynı sahneyi paylaşma onuruna eriştim. Stüdyo ve sahne çalışmalarımızı dostluklara taşıdık ki hayatın anlamının üretmek olduğunu onların ışığı sayesinde fark ettim.

Yirmi üç senelik müzik yolculuğumdan sonra arkadaşlarımla 2009 yılında ilk albüm 'Cihan'ı oluşturduk ve sonra da 'İkinci Cihan'ı.

Bir yandan üretim devam ederken, uzun zamandır birlikte müzik yapmaktan keyif aldığım arkadaşlarımla çeşitli mekanlarda canlı performans sergilemeye devam etmekteyiz.

Sözün bitmediği yerdeyiz."

Müzikle ortaokul yıllarında tanışan Birsen Tezer 1982 - 1983 yıllarında katıldığı Milliyet Liseler Arası müzik yarışmalarından çeşitli dereceler ile ayrılır.

Yüksekokul tercihini müzik eğitiminden yana kullanan sanatçı 1984 yılında İ.T.Ã? Türk Musikisi Devlet Konservatuarı sınavlarına girerek eğitime başlamaya hak kazanır. Bir şans eseri kanun enstrümanını seçtikten sonra öğretmeni Erol Deran'dan dersler alır.

Mezuniyeti ile birlikte profesyonel müzik yaşamına başlar ve ilk önceleri tek bir gitar ile başlayan serüveni 1990 yılında zenginleşerek yerini grup sounduna bırakmaya başlar.

İstanbul'un çeşitli mekanlarında grubu ile birlikte kendi zevkine uygun repertuarını oluştururan performanslar sergiler.

1998 yılında Bülent Ortaçgil'in Light adlı albümünde Ortaçgil'le Kimseye Anlatmadım isimli şarkıda düet yapar. Daha sonra yine Ortaçgil'in şarkılarından oluşan tribute albüm olan ޞarkılar Bir Oyundur'da, Çığlık Çığlığa adlı şarkıyı seslendirir.

Bunun yanı sıra İlhan ޞeşen, ve Gürol Ağırbaş ile çalışmalar yapar. İlhan ޞeşen'in hazırladığı bir film müziğini seslendirir.

10 yıl süren Bodrum macerasından sonra İstanbul'a ayak basar basmaz bunca yılın birikimini, yıllardan beri aynı sahneyi paylaştığı grup arkadaşları ile sözel ve müzikal anlamda anlatmaya başlayacağı bir proje ile devam ettirir.

Cihan isimli ilk albümü 2009 yılında yayınlanır. Albümde kendi bestelerinin yanı sıra Bülent Ortaçgil, Erkan Oğur , İlhan ޞeşen ve Zafer Cınbıl 'ın eserlerini yorumlar.

Ayrıca bu albümde yer alan Aşk Bu Değil isimli şarkı dünyaca ünlü sanatçıların da içinde olduğu Babylon Bar Vol:2 albümünde yer alır.

Bülent Ortaçgil'in Sen albümünde İstediğini Yap isimli şarkıda vokal de yapan Tezer ayrıca Hüsnü Arkan'ın Solo isimli albümünde de Hoş Geldin isimli şarkıda kendisi ile düet gerçekleştirir.

'Birsen Tezer' Ekip Müzisyenleri:

Birsen Tezer: Vokal, Kanun
Tunç Öndemir: Akustik / Elektrik Gitar, Vokal (Aynı zamanda 'Cihan' albüm müzisyeni)
Emre Tankal : Lead Elektrik Gitar (Aynı zamanda 'Cihan' albüm müzisyeni)
Gürol Ağırbaş: Bas ('Cihan' albümünde Mümtaz Solmaz)
Derin Bayhan: Perküsyon ('Cihan' albümünde Ahmet Özbilen)

 Bu haber 1538 kez izlenmistir