II. Turgut Reis Türk Denizcilik Tarihi Sempozyumu

Turgut
Bu haber 2013-10-21 tarihinde Bodrumlife tarafından yayınlanmıştır.

Sempozyum, Turgut Reis'in tarihi kişiliğinin gelecek kuşaklara aktarılması ve adının yaşatılması amacıyla 1 - 4 Kasım 2013 tarihleri arasında Turgutreis'te La Blanche Oteli'nde düzenlenecek.

Turgut Reis ( Paşa ) sadece ülkemizin değil, dünyanın sayılı denizcileri arasında yer almaktadır. XVI. Yüzyıl Dünya Denizcilik Tarihine damgasını vurmuş, deniz savaşlarında gösterdiği üstün stratejik düşünce ve uygulamalarıyla, cesur ve gözü kara kişiliği ile düşman donanmalarına korku salmış büyük bir amiral; faziletli ve adaletli idareciliği ile önder bir Reis olarak dünya literatürlerinde ün salmıştır.

Turgutreis Belediyesi topraklarında dünyaya gelen ve adını taşıdığı bu ünlü Türk beylerbeyinin anısını taçlandırmak amacıyla "I. Turgut Reis Türk Denizcilik Tarihi Sempozyumu" birçok akademisyen ve araştırmacının katılımıyla 27-28 Mayıs 2011 tarihinde düzenlenmişti.

Alanında bir ilk olma özelliği taşıyan bu sempozyumda Turgut Reis'in destanlaşmış adı etrafında Türk denizciliğinin aktüel sorun ve konuları tarihsel perspektifle harmanlanarak genel ve kapsayıcı nitelikte sunulmuştu.

Facebook:
https://www.facebook.com/turgutreiskultursanat
Twitter: https://twitter.com/treiskultur


Tel: 0 252.382 47 37La Blanche Otel

Bahçelievler Cad. No 69 Turgutreis - Bodrum

Tel : +90 252 382 0000


turgutreissempozyum.org/


 Bu haber 1557 kez izlenmistir