25. Bodrum Cup Ahşap Yelkenli Yat Yarışları Başladı.

25.
Bu haber 2013-10-22 tarihinde Bodrumlife tarafından yayınlanmıştır.

25. Bodrum Cup Ahşap Yelkenli Yat Yarışları Başladı.

Bodrum Era Yelken Kulübü tarafından düzenlenen yarışlara 105 tekne ile bin 500 yarışmacı katılıyor. Era Bodrum Yelken Kulübü Başkanı Erman Aras, gazetecilere yaptığı açıklamada, bu yıl Bodrum Cup'ın Gümüş yılını yaşadıklarını söyledi.

25 yıldır ara vermeden Bodrum Yelken Yarışları'nı sürdürdüklerini belirten Aras, 'Bu yarışmaya yelkeni sevdirmek ve ahşap yatlarda yelkeni kullanmak için başlamıştık ve bugün uluslararası bir festival haline geldi. Coşkuyla bütün yatçılarımız, yeni yetişen kuşak, yat personellerimizin hepsi yelkeni çok sevdi. Artık mavi yolculuk teknelerimize de yelken açıyoruz ve kullanıyoruz. Bodrum Cup Akdeniz'de sözü edilir bir organizasyon haline geldi' dedi. Bu yıl ki organizasyonun 5 etaptan oluştuğuna işaret eden Aras,'Yarışan yelkenli sayısı 56 iken bu organizasyona 105 tekne katılıyor.
Bu yılın yelkenli ahşap yat şampiyonları Bodrum kupasında belli olacak. Bodrum kupasının Avrupa'da çok iyi bir yeri var. Müşterileri ile beraber, misafirleri ile yapılabilen dünyanın ender yarışlarından bir tanesi. Avrupa'dan 15'in üzerinde tekne katılıyor. Her yıl daha iyiye gidiyor. Bin 500 kişinin katıldığı ve deniz üzerinde bir hafta geçireceği uluslararası bir organizasyon' diye konuştu.

Beş gün sürecek yarışlar, Palmarine Bodrum?da düzenlenecek kokteyl ve ödül töreniyle 25 Ekim 2013 günü son bulacak.
www.bodrumcup.com


 Bu haber 1178 kez izlenmistir