' Sağlıklı Beslenme ve Raf Ömrü Uzatılmış Gıdalar' Slow Food Bodrum Semineri

 Sağlıklı Beslenme ve Raf Ömrü Uzatılmış Gıdalar
Bu haber 2013-11-01 tarihinde Bodrumlife tarafından yayınlanmıştır.

' Sağlıklı Beslenme ve Raf Ömrü Uzatılmış Gıdalar' Slow Food Bodrum Semineri ,3 kasım 2013 pazar günü saat 14-15.30 arasında Bodrum'da Gambilya Doğal Mutfak'ta ,İ.Ã?.Onkoloji Enstitüsü Öğretim Ã?yesi Sayın Prof.Dr.Yavuz Dizdar tarafından yapılacak.

Konuşmasında endüstrinin gıdayı ne hale getirdiği, hangi yöntemleri kullandıkları ve raf ömrü uzatılmış gıdaların sağlığı nasıl olumsuz etkilediği ana hatlarıyla anlatacaktır.

Prof.Dr.Yavuz Dizdar, 'Bu hatalar silsilesinin bir ucunda köylünün tarımdan kopması, bir ucunda ise gıda mezarlığı haline gelen ucuz marketler bulunmaktadır. Çocuklar büyüme aşamasında olduklarından özellikle risk altındadır, bu nedenle anne-babalar, üzerlerine düşen sorumluluklar konusunda açık bir şekilde bilgilendirilmelidir.'diye dile getirmiştir.

' Slow Food Yavaş Gari Yerel Grubu'nun düzenlemiş olduğu bu seminer ,sonrasında Gambilya'nın şefi, Lale Gingök'ün elinden gambilya favası, barbunyalı fasulye, lokum pilavı, köy tavuklu keşkek, reyhan şerbeti, saraylı tatlısı gibi yerel ve özel lezzetleri tadacak, Selahattin Erkanlı'nin olaganüstü servisi ile güzel bir Pazar günü geçireceğiz. Konferans ücretsizdir, sonrasında yemeğe kalmak isterseniz seviniriz.
' Slow Food Yavaş Gari Yerel Grubu'Eski Hükümet Cd.No.62, Çarşı Bodrum

Tel:+90 252 313 33 62 Bu haber 1433 kez izlenmistir