Yazar Hamdi Topçu'nun

Etkinlik
Bu haber 2014-01-07 tarihinde Bodrumlife tarafından yayınlanmıştır.

Hamdi Topçu uzun yıllar lise, eğitim enstitüsü ve fakültelerde Türkçe edebiyat öğretmeni ve öğretim görevlisi olarak; 1985-91 yılları arasında Belçika'da göçmen eğitimleri alanında Türk Eğitim Koordinatörü olarak çalıştı. Halen Muğla Üiversitesi Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi'nde öğretim görevlisi ve rektör danışmanı olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda Bodrum Kent Konseyi ve Muğla Kent Konseyleri Birliği Başkanı ve Academia Mediterranea Halicarnassensis Vakfı Genel Sekreteri olarak da toplumsal sorumluluk çalışmaları yürütmektedir.

Bugüne kadar birçok dergide makale, deneme, öykü ve şiirleri ile gazetelerde köşe yazıları yayımlanan Hamdi Topçu'nun, Toplum Bilgisi Dersi Aracılığıyla Türkçe, Flaman Bölgesinde Yetişkinler Eğitimi, Tema Destekli Anadil Eğitimi/Kuram ve İşleyiş, Tema Destekli Türkçe; Gökyüzü Kalbim, Seni Sevgiye Emanet Ediyorum-Oğluma Mektuplar, Kariyon ޞiirleri, Karya'dan İyonya'ya â?? Güneşli Yağmurlar Ã?lkesi, Bodrumlu Çiftçi Diplomat-Ömer Aras adlı kitapları vardır.

Hollandaca, Almanca ve İngilizce bilen ve birçok dalda yazın ve basın ödülü sahibi olan Topçu, son olarak Muğla Gazeteciler Cemiyeti'nin Cavit Aker adına verilen 2013 yılı büyük ödülüne layık görülmüştür.MuArt Cafe

Ortakent / Bodrum


https://www.facebook.com/events/727027380643209/


 Bu haber 1252 kez izlenmistir