Dünya Dans Günü Belediye Meydanında Kutlanıyor 29 Nisan

Dünya
Bu haber 2014-04-20 tarihinde Bodrumlife tarafından yayınlanmıştır.

Bodrum Dans Kulübü, 15 yıldır kutlanan Dünya Dans Günü'nü, Bodrum Belediyesi'nin destekleri, Muğla Valiliği ile Türkiye Dans Sporları Federasyonunun olurları ile ve Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün katkılarıyla, halka açık ve ücretsiz gerçekleşiyor.

Uluslararası Dans Konseyi (CID-UNESCO) tarafından 1986 yılında ilan edilen "29 Nisan Dünya Dans Günü", ülkemizde ilk kez 2000 yılında Bodrum Dans Kulübü tarafından Bodrum'da kutlandı ve 15 yıldır hiç ara vermeden devam etti. 2006 yılından itibaren de İstanbul ve İzmir başta olmak üzere diğer büyük şehirlerde de kutlanmaya başlandı.

Bu yıl on beşinci kez kutlamak üzere 29 Nisan 2014, Salı günü saat18.30 da Bodrum Belediye Meydanı'nda, yarımadanın dört bir yanında dans çalışmaları yapan okulların öğrencileri ve dans kulüplerinin gösterileri eşliğinde 3 saat sürecek programda, minik dansçılardan, büyük dansçılara doğru devam eden programı, yine bodrum Dans Kulübü düzenliyor ve herkesi Bodrum Belediye Meydanına davet ediyor..Bodrum Belediye Meydanı


www.bodrumdans.com


 Bu haber 1359 kez izlenmistir