Sıla Konseri 16 Ağustos'ta Bodrum Antik Tiyatro'da

Beşinci
Bu haber 2014-08-12 tarihinde Bodrumlife tarafından yayınlanmıştır.

Beşinci stüdyo albümü Yeni Ay ile listelerin zirvesinden inmeyen ve konser biletleri günler öncesinden tükenen Sıla, 16 Ağustos'ta Bodrum Antik Tiyatro'da sahne alıyor.

Yeni Ay'ın şimdiden hepsi birer hit olan şarkılarını Sıla'dan canlı canlı dinlemek isteyenler, yerinizi hemen ayırtın.

1. Kategori - 165.00 TL
2. Kategori - 132.50 TL
3. Kategori - 100.00 TL
4. Kategori - 78.50 TLSıla hakkında...

17 Haziran 1980 yılında Denizli'de dünyaya gözlerini açan Sıla'nın asıl adı Sıla Gençoğlu'dur.

İlkokulu Denizli'de okuduktan sonra İzmir'e ananesinin yanına gelip ortaokul ve lise eğitimini İzmir Özel Tevfik Fikret Lisesi'nde eğitimini devam etmiştir.

İlk sahne deneyimine lise dönemlerinde okulunun Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği korolarında solist olarak başlamıştır. Lise ikinci ve üçüncü sınıfta özel ޞan dersleri almaya başladı ve İzmir Devlet Opera ve Balesi sanatçılarından olan Sabahat Tekebaş ile ޞan ve Ses Eğitimi üzerine çalışmıştır.

İstanbul'a 1998 yılında yüksek öğrenimi için gelen Sıla, İstanbul Üiversitesi Edebiyat Fakültesi Fransız Dili ve Edebiyatı bölümünde öğrenimine başlamış ama içindeki müzik aşkına engel olamayarak bir yıl okuduktan sonra, İstanbul Bilgi Üiversitesi Caz Vokal bölümüne geçiş yapmıştır.

Bu dönemde Afyon Caz festivalinde bir caz orkestrasında solist olarak görev almıştır. Bu dönemde yakın arkadaşı, daha sonra albümlerinde sanatçıya önemli katkılar yapan bir çok parçasını beraber yazdığı ve bestelediği müzisyen Efe Bahadır'la da tanışmıştır.

2000 yılında Kenan Doğulu ile tanışan ve onun yedi yıl vokalistliğini yapan Sıla, yaptığı besteleri ve yazdığı sözleri ünlü sanatçılar tarafından yorumlanmıştır.

Ferhat Göçer (Vur Kadehi Ustam), Kenan Doğulu (Boğaziçi), Emel Müftüoğlu (Eğlenilecek Kızlar, Evlenilecek Kızlar) bunlara örnektir. Hayranları Sıla'yı ilk kez Sezen Aksu ile beraber yaptıkları "Sıla" dizisinin de şarkısı olan "Sıla/Töre" parçasıyla tanımış oldu.Sıla Konseri

16 Ağustos 2014 21:00
Bodrum Antik Tiyatro, Muğla


www.biletix.com


 Bu haber 3023 kez izlenmistir