Erenler Sofrası gazeteci yemek yazarı Hülya Ekşigil'i konuk ediyor 8 Haziran Pazar

Bu
Bu haber 2014-06-03 tarihinde Bodrumlife tarafından yayınlanmıştır.Bu hafta şef sizsiniz etkinlikleri çerçevesinde,Erenler Sofrası gazeteci yemek yazarı Hülya Ekşigil'i konuk ediyor. Hülya Ekşigil, hem Istanbul'da hem Montreal'de yaşıyor, yazarlığın yanı sıra Montreal?de Türk Mutfağını öğrettiği yemek dersleri yapıyor, gurme gezilere ev sahipliği yapıyor, söz konusu yemek ve yemek kültürü olduğunda özellikle sohbetlerin tadına doyum olmuyor.Hülya Ekşigil, kısa bir süre önce "İyi Bir Yemek Tek Başına Yenmeyen Yemektir" adını taşıyan ikinci ve son kitabını çıkardı. Kitap, Ekşigil'in "Dilim Gülümsüyor" adlı ilk eseri gibi, daha önce yayınladığı yemek yazılarının bir derlemesi. İçinde 60 yemek tarifi paylaşılmış. Ancak eser, zengin içeriğiyle sadece bir yemek tarifi kitabı olmanın çok ötesinde... "Geleneklerin tadı, her işin başı malzeme, yüzler-yerler ve lezzetli fikirler" adlı dört bölüm, okuyucuları kimi zaman farklı tatlarda geçmişe uzanan bir yolculuğa çıkarıyor, kimi zaman da Türkiye?nin en leziz duraklarına götürüyor.

Her iki kitabın da imzalanacağı, Hülya hanımın üç özel tarifinin keyifli bir sohbet eşliğinde pişirileceği ve paylaşılacağı bu güzel etkinlik ayrıntılı bilgileri şöyle.

8 Haziran Pazar günü saat 17.30'da pişirmeye başlıyoruz, yemek servisi saat 19.30?da başlayacak.

Hülya Ekşigil'in Menüsü ; Zeytinyağlı yaz türlüsü, Otlu Etli Pilav, Kayısılı bademli Sakızlı Muhallebi.

Erenler Sofrası'ndan Menüye takviye ; Pancarlı Ahtapot Salatası, Cevizli nar ekşili Yeşil Elma, Peynirli ev yapımı Su böreği, iki kadeh kırmızı şarap.

Kişi başı 85 TL

Rezervasyon için sofra@erenler-sofrasi.com'a mail gönderebilir veya 05322482479- 0252 3586520'den ulaşabilirsinizErenler Sofrası - Ortakent
0532 248 2479
0252 358 6520 Bu haber 1655 kez izlenmistir