31. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması'na katılan karikatürlerin tanıtımı

18
Bu haber 2014-06-06 tarihinde Bodrumlife tarafından yayınlanmıştır.

18 Haziran Çarş. 19:30'da Osmanlı Tersanesi Galerisi'nde 31.Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması'na katılan karikatürlerin tanıtımı yapılacak!

ޞiddet ve ayrımcılığın küresel istikrarı tehdit ettiği modern dünyada, hoşgörünün her zamankinden daha çok önem kazandığı, karikatürün de hoşgörü ve sağduyuya dayalı olduğu, farklı düşünce ve inançlara açık bir toplumun yapı taşlarından biri olduğu düşüncesinden hareket edilerek düzenlenen Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması bütün dünyada Karikatür Oscarları olarak biliniyor.

1983 yılından itibaren düzenlenen yarışmaya bugüne dek 130 ülkeden 6500'ü aşkın sanatçının katılması da ödülün boyutunu ve önemini belgeliyor.

Yarışmaya katılan eserler düzenlenen sergilerle halka ulaştırılıyor. Bugüne dek Erzurum'dan Gümüşhane'ye, Edirne'den Antalya'ya Türkiye'nin dört bir yanında sergiler açıldı.

Ankara'da açılan Aydın Doğan Kültür ve Sanat Galerisi de bu sergilere ev sahipliği yapan mekânlar arasında yer aldı. Sergiler yalnızca yurtiçinde değil, yurtdışında da gerçekleştirildi.

Vakfın, Moldova Cumhuriyeti, Çin Halk Cumhuriyeti, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Japonya, Yunanistan, Pakistan, Romanya, Brüksel ve Amerika Birleşik Devletleri'nde gerçekleştirdiği sergiler büyük ilgi çekmiştir. Bu özelliğiyle bir kültür köprüsü niteliği taşıyan yarışma, çizerler aracılığıyla ulusları da birbirine yakınlaştırıyor.

Dünyanın çeşitli ülkelerinden yüzlerce saygın karikatüristin katıldığı yarışmanın seçiciler kurulu da dünyanın en önemli karikatür ustalarından oluşuyor.31. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması\\\\\\\'na katılan karikatürlerin tanıtımı

Milta Bodrum Marina
Bodrum Kaymakamlığı Osmanlı Tersanesi Sanat Galerisi
Bodrum

saat: 19:30 Bu haber 1272 kez izlenmistir