Haydi Soma'ya, Yaraları Sarmaya!

Çağdaş
Bu haber 2014-06-26 tarihinde Bodrumlife tarafından yayınlanmıştır.

ÇYDD Soma'nın Kömür Gözlü Çocuklarına Yaz Etkinliği - Haydi Soma'ya, Yaraları Sarmaya!

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, yiten canların yakınlarına, kara kömür kazmaya devam edenlere, acılı Soma halkına destek olmak, geleceklerine bir ışık tutmak amacıyla 7 Temmuz- 23 Ağustos 2014 tarihleri arasında Soma'da bir yaz eğitimi etkinliği düzenliyor.

TC İstanbul Valiliği İl Dernekler Müdürlüğü'nün 26.05.2014 tarih ve 23749 sayılı olurları ile başlatılan kampanya kapsamında Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Soma Kaymakamlığı'nın da onayıyla faciada yaşamını yitirmiş ya da yaralanmış işçilerin okul öncesi yaştaki çocuklarına okula hazırlık, ilkokul ve ortaokul öğrencilerine de eğlenceli ve öğretici etkinlikler içeren bir yaz programı uygulayacak. Program, Derneğin bu amaçla kiraladığı bağımsız ve bahçeli bir binada gerçekleşecek.

Çocuklarını yaz etkinliğine getiren annelere, eğitim merkezinde özel bir alan düzenlenecek; anneler, ihtiyaç ve istek belirttikleri takdirde, ÇYDD uzmanlarından ihtiyaç ve istekleri doğrultusunda destek alabilecek.

Soma yaz çalışmalarında gönüllü anaokulu, sınıf ve branş öğretmenleri, sanat eğitimcileri, pedagog ve psikologlar görev yapacak. Program doğrultusunda nöbetleşe haftalık çalışmalar yapacak olan gönüllüler, görev sürelerinde Soma'da, Derneğin kendileri için hazırladığı yerlerde konaklayacak.

ÇYDD ayrıca, bu çalışmalar süresince, kampanya doğrultusunda eğitimine burs desteği vereceği öğrencileri belirleyecek; öğrenciler ve aileleriyle tanışacak.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'nin kampanyasına izin veren yetkililere, maddi destek ve malzeme desteği sağlayan kişi ve kuruluşlara, Soma'da çalışacak gönüllülere şimdiden teşekkürlerini okuyucularımıza iletiriz.Ç?YDD (Ç?ağdaş Yaşamı Destekleme Derneği) - Bodrum şžubesi

Kültür Merkezi No:1
Bodrum

Tel: 0252 313 62 69


http://www.bodrum.cydd.org.tr


 Bu haber 1127 kez izlenmistir