Kadınların Öfkesi Sınırları Aşıyor; Ortadoğulu Kadınlar Yalnız Değildir! 07 Eylül, Bodrum

Bodrum
Bu haber 2014-09-05 tarihinde Bodrumlife tarafından yayınlanmıştır.

Barış İçin Kadın Girişimi'nin çağrısıyla 7 Eylül'de çok sayıda ilde eşzamanlı olarak "kadınların öfkesi sınırları aşıyor, ortadoğulu kadınlar yalnız değildir!" eylemi yapılacak.

Kadınlara Çağrı!

Savaşın Ortadoğu'yu; Rojava'yı, Şengal'i, Gazze'yi kasıp kavurduğu bir ortamda, çatışmasızlık sürecinin yarattığı olanakları, kadınların barış mücadelesine taşımak için 7 Eylül Pazar akşamı sokaklardayız!

Bugün Ortadoğu'yu altüst eden savaş gibi, otuz yıldır bu topraklarda süren savaşın da kadına yönelik erkek şiddetiyle bağlantılı olduğunu biliyoruz.

Barışı bahşetmediler ve etmeyecekler... Barışa dair kadınlar yıllardır söz üretiyor. Barışın tesisinde kadınların gerçeği ve talepleri yer alıncaya kadar söyleyeceğiz, susmayacağız, ısrar edeceğiz!

7 Eylül'de 20 ayrı şehirde aynı saatlerde ?Kadınların öfkesi sınırları aşıyor. "Ortadoğulu Kadınlar Yalnız Değildir" ana sloganıyla sokaklarda olacağız. Eylemler sırasında iller arasında canlı bağlantılar ve savaş hakikatleri ile ilgili gösterimler yapılacak.

Bodrum Belediye Meydanı'nda 07 Eylül Pazar günü Saat: 19:00 - 22:00 arasında buluşuyoruz!

Eş zamanlı olarak Türkiye genelinde yapılacak olan bu nöbetler arasına Bodrum Kadınları da katılacak. Bodrum Belediyesi karşısında ki Özgürlük Meydanında BARIŞ İÇİN, HER TÜRLÜ SAVAŞA VE SAVAŞLARDA KADINLARIN GANİMET YERİNE KONMASINA KARŞI sesimizi yükseltiyoruz!

Kadın olarak "benim de barışa dair bir sözüm var" diyorsan beyaz ve mor giysilerin ile nöbetimize katıl...



Bodrum Belediye Meydanı

Bodrum / Muğla


www.barisicinkadinlar.com


 Bu haber 1156 kez izlenmistir