İki perdelik komedi oyunu 'Kadın İsterse', canlı orkestrayla birlikte 12 Kasım'da Oasis'te

Artçı
Bu haber 2014-11-06 tarihinde Bodrumlife tarafından yayınlanmıştır.

Artçı Sanat ile Bodrum'un Tiyatro Sezonu Başladı !

İki perdelik komedi oyunu "Kadın İsterse", canlı orkestrayla birlikte 12 Kasım'da sahneleniyor.
Artçı Sanat tarafından, Bodrum'da yeni sezonda yerli ve yabancı bir çok oyun sergilenecek.. Aristophanes LYSİSTRATA uyarlaması olan Kadın İsterse ise iyi bir başlangıç olacak.

Oyun, 12 Kasım 2014 Çarşamba günü, saat 20.30'da Bodrum Belediyesi Nurol Kültür Merkezi'nde tiyatro severlerle buluşacak. Kadın İsterse, yağmalanmaya hazır bir sit alanı yani bir Antik kent üzerine kuruluyor. Erkekler bu sit alanını işgal ve yağma için kavga ve savaş halindedir. Kadınlar ise çilelerini çekmekte, bu savaşı durdurmanın çabası içindedir. Ama nasıl? İşte hikaye böyle> başlıyor...

Kadınların imdadına yetişen bir eski zaman Anadolu masalı/söylencesi/mitosu: "Ordubozan" (Lysistrata)... Tiyatronun doğduğu ve öz yurdu olan Anadolu'da oyun içindeki oyunda bu sefer de erkekleri ikna ederek savaşı durdurabilecekler midir?

"- Size göre isyan, bize göre Kurtuluş Mücadelesi! Size göre 'çapulculuk', bize göre 'karanlığa direniş'! 'Kadın İsterse' her şey değişir. Kadının gücü her şeyi değiştirebilir." Günümüzden geçmişe uzanan kurma kırma komedi tufanı içinde öğrenmeye hazır olun!

Yazan : Savaş Aykılıç
Yönetmen : Müfit Kayacan
Oyuncular : Tuna Arman, Yusuf Atala, Zeynep Gülmez, Şevket Çapkınoğlu , Müfit Kayacan, Nazlı Kar Sezer Soykok.
Orkestra : Hakkı Biçer , Ahmet Kanberoglu, Çağdaş Topal
Danslar : Onur Kaya
Besteler : İhsan KlavuzNurol Kültür Merkezi
Oasis AVM
Bodrum


www.artcisanat.com


 Bu haber 2080 kez izlenmistir