17 Kasım'da Geleneksel 3. Zeytin Hasadı Şenliği - TED Bodrum Koleji

TED
Bu haber 2014-11-15 tarihinde Bodrumlife tarafından yayınlanmıştır.

TED Bodrum Koleji Geleneksel 3. Zeytin Hasadı Şenliği Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon'un katılımıyla 17 Kasım'da Başlıyor.

Zeytinin anavatanında yaşarken, yöresel değer olarak zeytinin tanınması gerektiği inancıyla TED Bodrum Kolejinin açıldığı yıldan bu yana geçekleştirdiği zeytin hasadının üçüncüsü Bodrum Belediye Başkanı Kocadon'un katılımıyla, Ortakent' teki okul kampüsü içinde bulunan zeytinlik alanda, 17 Kasım Pazartesi günü 15.00 ? 16.00 saatleri arasında başlayacak.

İlk etapta öğrenciler okulun bahçesinde bulunan zeytinleri toplayacak, sonra okulun mutfak atölyesinde bir kısım zeytini eski usullerle yağa çevirecek, kalan zeytinlerle beraber zeytinyağı fabrikasına giderek orada zeytinin modern usullerle yağa dönüşme, şişelenme sürecini izleyecek ve kendileri için şişelenen zeytinyağlarını alarak evlerine dönecekler. Böylece, geleneksel ve yöresel değerler, yaparak yaşayarak öğrenilmiş olacak.

Kişinin "önce özünü bilmesi" temel felsefesiyle eğitim veren Türk Eğitim Derneği Okullarından, TED Bodrum Koleji, Geleneksel Zeytin Hasadı Şenliğinin yanı sıra, öğrencilerin yaşadığı yörenin değerlerini tanımaları için mandalina şenliği, çevre ve müze gezileri, arkeolojik kazı alanı çalışmaları da düzenlediği etkinliklerden bazıları.TED Bodrum Koleji

T : +90 252 317 28 28

F : +90 252 317 28 29


www.tedbodrum.k12.tr


 Bu haber 1077 kez izlenmistir