Enver Aysever Aykırı Kumpanya 15 Aralık 20:30 Nurol Kültür Merkezi-Oasis AVM

Enver
Bu haber 2014-11-15 tarihinde Bodrumlife tarafından yayınlanmıştır.

Jasminart Production, Bodrumluları sanatla buluşturmaya devam'ediyor. CHP Bodrum İlçe Örgütü'nün de destekleriyle Enver Aysever'le Aykırı Kumpanya gösterisi 15 Aralık Pazartesi saat 20.30 da Oasis Nurol Kültür Merkezi'nde gerçekleşecek.

ENVER AYSEVER'LE AYKIRI KUMPANYA

Yakın geçmişinizi şekillendiren sosyal ve siyasal olayları şiirle, edebiyatla, müzikle ve kayda geçmiş görüntülerle canlı bir belgesel tadında sahneye taşıyan Aysever, izleyiciyi bir zaman tünelinden geçirerek bellek tazeliyor; anlatısına kişisel tarihinden hatıraları da ekleyerek kah güldürüyor, kah ağlatıyor, çokça düşündürüyor, zihinlere ve yüreklere dokunuyor.

Tarz açısından bir ilk olan bu gösteriyi sahneye taşıyan ekibin ismi, gösterinin ruhunu iki kelimeyle özetliyor: "Aykırı Kumpanya". Kumpanyanın şarkı yazarı ve yorumcu Sibel Alaş.

Aykırı Kumpanya kimi zaman bir Ahmet Kaya şarkısıyla ağlıyor, kimi zaman Rıfat Ilgaz'ın Hababam Sınıfı'yla kahkahalar atıyor, kimi zaman Sabahattin Ali'nin Melankoli'siyle hüzünleniyor. Aykırı Kumpanya seyirci için şarkılı, şiirli, sazlı, sözlü bambaşka bir dünya kuruyor.

Enver Aysever'in esprili anlatımları ve Çiğdem Erken?in seslendirdiği unutulmaz şarkılarla duygu seli yaşatan Aykırı Kumpanya'da, sözleri Enver Aysever'e besteleri Sibel Alaş'a ait 'Ahlaksız Soytarılar', 'Yasaklar Yasaklansın', 'Kızlı Erkekli' ve 'Aykırı Kumpanya' şarkıları izleyenler tarafından büyük beğeni topluyor.

Yazan ve Yöneten: Enver Aysever
Anlatan: Enver Aysever
Düzenlemeler: Aykırı Kumpanya Orkestrası

 Bu haber 1288 kez izlenmistir