Erenler Sofrası, Zeytin Bahçesi özellikle etkinlikleriyle Kış günlerinin aranılan mekânı

Ortakent'teki
Bu haber 2014-12-15 tarihinde Bodrumlife tarafından yayınlanmıştır.

Ortakent'teki Erenler Sofrası hazırladığı özel yemek günleriyle, davet ettiği usta tanınmış aşçıları ve yemek kitabı yazarlarıyla dikkatleri çekiyor.

Erenler Sofrası'nın usta aşçısı ve yöneticisi Aslıhan Mutlu Erenler Sofrasını şöyle anlatıyor: "Erenler Sofrası'nda biz her gün taze ve günlük malzemeleri kullanarak, Ege'nin klasik otları ve tatları yanında, geleneklerimizi öğrendiklerimiz ile harmanlayıp, bugünlerde Yeni İstanbul Mutfağı olarak da tanımlanabilen bir mutfağın ucundan tuttuk Ege ile bütünleştirdik. Hergün farklı bir menü ile sürekli yenilikler bulmaya çalışarak, eski reçeteleri araştırarak, büyük bir keyifle misafirlerimizi ağırlıyoruz. Çok şanslıyız, çünkü Bodrum'da sebzeler, meyveler her mevsim dalından pazarlara gelebiliyor. Otlar, mantarlar dağlardan toplanabiliyor. Zeytinleri bahçenizden toplayıp kendiniz yağ yapabiliyorsunuz. İşte o yüzden bir de bu işi keyifle ve birlikte eğlenerek üretebilen bir ekiple yapıyorsanız pişenlerin tadına doyum olmuyor. Hele bir de Bodrum'un bir başka zenginliği, sanatçıları yanınızdaysa bir akşam piyanoda klasik müzik çalarken, bir başka akşam Caz çalınabiliyorsa, gecenin bir yerinde masaların birinden bir sanatçı arya söylemeye başlıyorsa, Erenler Sofrası Bodrum'un en keyifli mekânlarından biri oluveriyor.

Bodrum'dan çıktınız, Turgutreis yönüne doğru gidiyorsunuz. Ortakent kavşağından sola sapıp okulun karşısına geliyorsunuz ve sağa dönüyorsunuz, Yahşi rampasının başında Pala Çiçekçisine gelmeden hemen evvel, solda küçük yan yoldan ulaşılabilen bir kale burcu göreceksiniz. İşte bu kale burcunun içinde bir cevher saklı; "Erenler Sofrası" Zeytin Ağaçlarının altında Bodrum'un tadına doyum olmayan gurme adreslerinden biri." Erenler Sofrası
Cumhuriyet Caddesi
(Turgutreis Yolu)
Armutalan Sokak 9/A
Ortakent, Bodrum
Muğla, TURKEY
0 (532) 248 2479
0 (252) 358 6520
sofra@erenler-sofrasi.com

 Bu haber 1552 kez izlenmistir