Bodrum'un En Lezzetli Reçeli Yarışması, 24 Ocak Ctesi

Çatal
Bu haber 2015-01-20 tarihinde Bodrumlife tarafından yayınlanmıştır.

Bodrum'un En Lezzetli Reçeli

Çatal Ada Sanat Çevre ve Turizm Derneği 24 Ocak Cumartesi günü Saat: 11.00 - 15:00 arasında Turgutreis Atatürk Meydanı'nda farklı kültürlerden üreticileri bir araya getiriyor.

Amatör üreticileri bir yandan kaynaştırıp bir yandan da ürettiklerini değerlendirmelerine yardımcı olmayı hedefleyen Çatal Ada Sanat Çevre ve Turizm Derneği Bodrum'un simgesi haline gelmiş olan Mandalinanın tanıtımına da destek olmak amacıyla daha önceki yıllarda 3 kez düzenlemiş olduğu yalnızca amatör üreticilerin katılabildiği Bodrum'un En Lezzetli Reçeli Yarışmasını 3 kategoride gerçekleştiriyor.

Mandalina, Serbest Narenciye ve Ambalaj kategorilerinde gerçekleşecek olan yarışma; Jüri üyeleri Gıda Mühendisi Tülin Çakır, İşletmeci Hülya Güner, Bod.Tohum.Der.Temsilcisi M.Fahir Üzümcü 'nün değerlendirmeleri sonunda derecelendirilecek.

Dereceye giren ürün sahiplerine verilecek olan sembolik hediyelerin yanı sıra bir çok işletme sahibi tarafından takip edilen bu yarışmada üreticiler ürünlerini pazarlama imkanı da bulabiliyor.

Çatal Ada Sanat Çevre ve Turizm Derneği, etkinlik kapsamında hediyelik eşya ve yiyecek içecek kermesi yanı sıra çocuklar için de resim yapabilecekleri ve oyun hamurlarıyla oynayabilecekleri masalar hazırlıyor.

Keyifli bir cumartesi için çoluk çocuk haydi Turgutreis'e...

 Bu haber 1150 kez izlenmistir