Ödül - Funk Alaturka Konseri - Mandalin Bodrum'da, 18 Şubat Çarşamba

ÖDÜL
Bu haber 2015-02-15 tarihinde Bodrumlife tarafından yayınlanmıştır.

ÖDÜL, tıpkı Türk filmlerindeki gibi bir gün sahnede Funk Alaturka adlı grubuyla şarkı söylerken keşfedilmesinin ardından kendisi ile aynı adı taşıyan ilk maxi single albümü "ÖDÜL" ile Türk popunun iddialı isimlerinden biri olmaya aday.

Poll Production etiketiyle piyasaya çıkan albüm pop, caz, funk ve alaturka ezgilerle Ödül'ün kendine özgü tarzını ortaya koyuyor.

Solist olarak birlikte sahne aldığı Funk Alaturka ile funk, pop, disco, rock şarkılarla alaturka şarkıları sentezleyerek yarattığı tarzını kendi şarkılarında da hissetmek mümkün.

Renkli İşler stüdyosunda mix ve kayıtları yapılan albümde müzik prodüktörlüğünü usta isim Göksun Çavdar üstlenirken, mastering Çağlar Türkmen tarafından yapıldı.

Söz ve bestelerin tamamının kendine ait olduğu albümde beş şarkı ve bir remix yer alıyor. "ÇOK ERKEN" isimli şarkının chill out tarzındaki remixi Okay Barış tarafından yapıldı.

Albümün çıkış şarkısı olan "ADA" enerjisiyle dinleyenleri coştururken, "BUNU SEN İSTEDİN" yeniden umudu bulmak gerektiğini fısıldıyor.

"ÇOK ERKEN" hüzünle uzaklara sürüklerken "HOŞÇAKAL" kırık kalpleri aşkla yapıştırıyor. "MADAM" ise ÖDÜL'ün "Adam mısın yoksa madam mı?" sözleriyle dikkat çekiyor.

Albümün ilk klibi, "Gel gel gel gel Ada'ya" sözleriyle dinleyenleri sıcak iklimlere alıp götüren "ADA" isimli şarkıya çekildi. Berkay Akbudak yönetmenliğinde çekilen klipte mekan olarak Jolly Joker İstanbul ve Şile Sahilleri kullanıldı.Mandalin Bodrum

Dr. Alim Bey Cad. Mandalin Sok.
48400 Bodrum

Tel: 0549 226 4848


www.mandalinbodrum.com


 Bu haber 774 kez izlenmistir