15 Nisan Dünya Sanat Günün Bodrum'da Kutlanıyor

Kutlamalar
Bu haber 2015-04-14 tarihinde Bodrumlife tarafından yayınlanmıştır.

15 NİSAN DÜNYA SANAT GÜNÜ KUTLANIYOR BODRUM KENT KONSEYİ KÜLTÜR SANAT MECLİSİ, BODRUMART DERNEĞİ ORGANİZASYONU'NDA DÜNYA SANAT GÜNÜ'NÜ KUTLUYOR

2011 yılında, Türk Sanatçı ve Ulusal Plastik Sanatlar Derneği (UPSD) Başkanı Bedri Baykam'ın, Meksika'da yapılan genel kurulda Leonardo da Vinci'nin doğum günü olan 15 Nisan'ın Dünya Sanat Günü olarak kutlanması önerisi üzerine oy çokluğu ile alınan kararla, her yıl 15 Nisan tarihinde Dünya Sanat Günü kutlanmaya başlandı.

Bodrum Kent Konseyi Kültür Sanat Meclisi de, bileşenlerinden Bodrumart Derneği'nin organizasyonu ile birlikte etkinlik düzenliyor. Dünyaca ünlü heykeltıraş İlhan Komanı'ın Hulda Teknesi de, oğlu Ahmet Koman tarafından sanatçılara paseleryasını uzatıyor.

15 Nisan Çarşamba Günü Saat 14.00'ten itibaren, Tepecik'te demirli Hulda Teknesi önünde başlayacak olan kutlamada çeşitli okulların öğrencileri kayrak taşlarına resimler yaparken, Bodrumart ve sokak sanatçıları tuval ve fırçalarını alarak resimlerini sergileyecek. Defne & İlkin'den ve Karsanat Derneği'nden Klasik Müzik Dinletisi, Akyarlar Derneği Musiki Topluluğu'nun korosu, Kültür Sanat Meclisi Sahne Sanatları'ndan "Karya Tanrıçaları" adlı gösterisi, Kent Konseyi Gençlik Meclisi'nin çeşitli gösteri ve müzik dinletileri ile, yine Hulda Teknesi'nde M.Ü G.SANATLAR FAKÜLTESİ öğrencilerinin heykel ve resim sergileri izlenebilir.

GEÇMİŞTEN GELECEĞE KÜLTÜR VE SANAT İÇİN ELELE

NOT: ETKİNLİKLER SAAT 14.00'DE BAŞLAYIP, 20.30'A KADAR TEPECEK MEVKİİ HULDA TEKNESİ VE ÖNÜNDE GERÇEKLEŞECEKTİR

 Bu haber 847 kez izlenmistir