Doğal Yaşamı Keşfetme ve Geliştirme Projesi Osmanlı Tersanesi Sit Alanı'nda gerçekleşiyor

Çocuğumla Doğadayız
Bu haber 2015-04-20 tarihinde Bodrumlife tarafından yayınlanmıştır.

MİLTA BODRUM MARİNA DOĞAL YAŞAMINDA KEŞFE ÇIKAN ÇOCUKLAR
Milta Bodrum Marina'nın organize ettiği 'Doğal Yaşamı Keşfetme ve Geliştirme Projesi? Osmanlı Tersanesi Sit Alanı'nda gerçekleşiyor.

"Çocuğumla Doğadayız" kitabının yazarı, Eğitimci Nuran Kansu rehberliğinde, Nisanın ilk haftası başlayan ve yıl boyunca devam edecek olan projenin ilk ziyaretçileri 'Cumhuriyet Okulu Anasınıfı Öğrencileri' oldu.

Milta Bodrum Marina bünyesindeki doğal alanların, çocukların şehrin içinde yeniden doğa ile kavuşmasına olanak sağladığını açıklayan Eğitimci Nuran Kansu, çocukların Osmanlı Tersanesi?nin doğasını keşfederken, aynı zamanda doğaya olan ilgi, merak ve hayranlıklarının da arttığını dile getirdi.

Proje, çocukların doğa ile ilgili farkındalıklarını, öğrenmenin kalıcı ve çok eğlenceli yöntemleriyle arttırıp; yakın çevrelerindeki doğayı keşfetmelerine yardımcı oluyor. Ayrıca doğal ortamda bütün duyularını kullanma şansı bulan çocukların, tüm zekâ alanlarını kullanma ve geliştirmelerine de olanak sağlıyor.

Milta Bodrum Marina Dergi sponsorluğunda gerçekleşen ve herkesi etrafımızdaki doğayı fark etmeye davet eden projenin etkinlikleri; daha fazla çocuğun duygusal, zihinsel, fiziksel açıdan sağlıklı gelişimine ve doğaya duydukları ihtiyaca destek vermek adına, farklı okullarla yıl boyunca sürecek.

Osmanlı Tersanesi?ndeki keşif gezisinin ardından çocuklar, kendi gözlerinden Tersane'nin doğasını tasvir ettikleri resimler yapıp; projeye kalıcı bir zenginlik katacaklar.

Proje ve etkinlikler Milta Bodrum Marina sosyal medya kanalları ve web sitesinin yanı sıra; dijital platforma taşınan Milta Bodrum Marina Dergi'den de takip edilebilecek?

Neyzen Tevfik Caddesi No:5 48400
Bodrum - Türkiye
Tel: 90 252 316 18 60 (6 Hat)
Fax: 90 252 316 14 06
info@miltabodrummarina.com
pr@miltabodrummarina.comNeyzen Tevfik Caddesi No:5 48400
Bodrum - Türkiye
Tel: 90 252 316 18 60 (6 Hat)
Fax: 90 252 316 14 06
info@miltabodrummarina.com
pr@miltabodrummarina.com


www.miltabodrummarina.com


 Bu haber 804 kez izlenmistir