01 - 13 Ağustos 2015 Eklisia Açık Hava Oda Müziği Festivali

Festival
Bu haber 2015-07-27 tarihinde Bodrumlife tarafından yayınlanmıştır.

Festival, Bodrum'un ilk Türkiye'nin ikinci oda müziği festivali olma özelliğini taşımakta. 2015 yılında 26. kuruluş yılını kutlayacak olan Eklisia Kültür Merkezi'nde 1-15 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Türkiye'nin ve dünyanın önde gelen oda müziği toplulukları ve klasik müzik virtüözlerini yerli ve yabancı seyirciyle buluşturacak. Bizans döneminden kalma, özel akustiğe sahip Eklisia Şapeli ve büyüleyici atmosferi ile 1200 kişilik izleyici kapasiteli bahçesi, festivalin ana mekanı olarak kullanılacak.

Festival, ülkemizde dinleyici sayısı hızla artmakta olan klasik müzik ile ismi sanatseverliği ve sanatçılarıyla duyulan Gümüşlük'ü buluşturarak, Bodrum ve Gümüşlük'ün marka değerini arttırmayı amaçlamakta.

Özellikle yaz aylarında Bodrum yarımadasında gözlemlenen popülasyon artışının ve turizm sektöründeki hareketliliğin, festival izleyiciliğine dönüştürülmesi ve süreklilik sağlanarak festivalin dünya çapındaki saygın müzik festivalleri arasına girmesi hedeflenmekte.Eklisia Şapeli

Yalı Mevki Karakaya Mah. Gümüşlük
Bodrum / Muğla

Tel: +90 532 634 23 92


eklisiamusic.com/


 Bu haber 1260 kez izlenmistir