Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali açılış konseri Gülsin Onay ile. 3 Temmuz-Bodrum Antik Tiyatro

3

Gümüşlük Klasik Müzik Festivali Bodrum Antik Tiyatro'da başlıyor. 12. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali, Denizbank ana sponsorluğunda bu yıl da kapılarını sanatseverler için açıyor. Şef Rengim Gökmen yönetimindeki Karşıyaka Oda Orkestrası, dünyaca ünlü piyanistimiz Gülsin Onay ve trompet sanatçısı Cem Sevgi'ye eşlik edecek. Bodrum Antik Tiyatro'da 3 Temmuz Cuma akşamı gerçekleşecek gala gecesinde Mozart ve Shostakovich'in eserlerine yer verilecek.

Devlet Sanatçısı Piyanist Gülsin Onay'ın sanat danışmanlığında, Piyanist Eren Levendoğlu'nun sanat yönetmenliğinde, Bodrum Klasik Müzik Derneği tarafından organize edilen Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali bu yıl 3 Temmuz ? 8 Ağustos tarihleri arasında klasik müzikseverleri bir araya getirecek. Festival kapsamında 12 konser sanatseverlerle buluşurken, genç yeteneklerin keşfedilmesine zemin hazırlayan Ahmed Adnan Saygun Piyano Yarışması ise 20 ? 23 Temmuz tarihleri arasında 3. kez düzenlenecek. Festivalin eğitim ayağı olan Gümüşlük Festival Akademisi'nde ise bu yıl 4 ayrı dalda masterclass gerçekleşecek.

3 Temmuz akşamı Bodrum Antik Tiyatro?da gerçekleşecek Piyanist Gülsin Onay ve KODA konserinin ilk yarısında sanatçılar W.A. Mozart'ın "Piyano Konçertosu No.12 La Majör, K414" başlıklı eserinden "I. Allegro", "II. Andante" ve "III. Allegretto" isimli bölümleri seslendirecekler. Aranın ardından Rus besteci Dmitri Shostakovich?in "Piyano, Trompet ve Yaylı Çalgılar Orkestrası İçin Konçerto No.1, Do minör, Op. 35" adlı eserine yer verilecek. Eser, "I. Allegretto", "II. Lento", "III. Moderato" ve "IV. Allegro con brio" adlı bölümlerden oluşuyor.

 Bu haber 995 kez izlenmistir