2. Deniz Filmleri Festivali başlıyor 28 Ağustos D-Marin Açıkhava Sineması Turgutreis

Festivalde
Bu haber 2015-08-26 tarihinde Bodrumlife tarafından yayınlanmıştır.

2. Deniz Filmleri Festivali başlıyor Deniz temalı filmlerin sinemaseverler ve denizcilerle buluştuğu 2. D-Marin Deniz Filmleri Festivali, 28 Ağustos'ta D-Marin Turgutreis Cinemarine Açık Hava Sineması'nda başlıyor. 3 Eylül' kadar sürecek olan festivalde bu yıl sekiz film beyazperdeyle buluşacak, her gösterim öncesinde denizci konuklar film hakkında kısa bir sunum yapacak. Her akşam 21:00'de başlayacak filmler ücretsiz olarak gösteriliyor.

+ D-Marin Turgutreis ve Naviga işbirliğinde düzenlenen 2. Deniz Filmleri Festivali'nde gösterilecek filmler arasında Japonya'nın efsanevi manga ve animasyon sanatçısı, Time dergisinin "En Etkili İnsanlar" listesinde yer alan Hayao Miyazaki'nin insan olmak isteyen süs balığıyla 5 yaşındaki Sosuke'nin arkadaşlığını anlatan animasyonu; 'Küçük Deniz Kızı Ponyo' da yer alıyor.

Festivalde Drew Barrymore, Kristen Bell gibi Holywood sinemasının parlayan yıldızlarının başrolleri paylaştığı 'Big Miracle' adlı film de sinemaseverlerle buluşacak.

D-Marin Deniz Filmleri Festivali'nin etkileyici filmlerinden bir diğeri de 518 günde tekne ile dünya turunu tamamlayan en genç isim olan 14 yaşındaki Laura Dekker'in seyahat öncesi ve sonrası yaşadıklarını anlatan belgesel 'Maidentrip'. Sinema tarihinin en etkileyici yelken yarışı sahnelerine sahip olan, gerçek olaylardan esinlenerek çekilen, yönetmenliğini Carrol Ballard'ın yaptığı 'Wind' filmi de izleyicileri deniz üstünde adrenalin ve macera dolu bir yarışa davet ediyor.

Festivalde ayrıca Türkiye'den de iki belgesel yer alıyor; 'Son Süngerci' ve 'Derinlerden Yansımalar' aynı gece üst üste izleyicilerin karşısında olacak.

2. D-Marin Deniz Filmleri Festivali programı

28 Ağustos: Black Sea (Kara Deniz) Konuk: Tümamiral (E) Cem Gürdeniz
29 Ağustos: Big Miracle (Büyük Mucize) Konuk: Erkan Gürsoy
30 Ağustos: Küçük Deniz Kızı Ponyo Konuk: Onur Erol ile Orff gösterisi
31 Ağustos: Wind Konuk: Edhem Dirvana
1 Eylül: Maidentrip Konuk: Sibel Karasu
2 Eylül: Son Süngerci-Derinlerden Yansımalar Konuklar: Savaş Karakaş ve Aksona Mehmet
3 Eylül: Soul Surfer (Dalgalara Karşı) Konuk: Lena Aylin Erdil

 Bu haber 959 kez izlenmistir