Marmarina Saraylı Restaurant Palmarina'da Osmanlı Yemeklerinden güzel örnekler sunuyor

Osmanlı
Bu haber 2015-09-21 tarihinde Bodrumlife tarafından yayınlanmıştır.

Marmarina Saraylı Restaurant, Palmarina içindeki yeni ancak bu defa daha güzel manzaralı yerinde Osmanlı Saray mutfağının lezzetlerini tatmanız ve güzel bir akşam yemeği ile gecenizi geçirmeniz için yeniden açıldı.

Palmarina'nın teras katında hizmete giren Marmarina Saraylı Restaurant, yeni yerinde dekorasyonuyla, yemekleriyle, sunumuyla çekici farklı bir yer arayanları memnun edecek gerçek bir bir aile mekânı. İşleticileriyle, konuklarıyla... Yıllarını turizm yöneticiliği içinde geçiren Alphan Birleşik tarafından yönetilen Marmarina'da mutfağın kontrolu anne Gülşen hanımın ellerinde. Her ikisi de bu işe gönül vermiş deneyimli turizmciler. Müşteri diyalogları profesyonel, menüleri usta işi.

Yemeklerde kullanılan tüm malzemelerin organik olmasına özen gösteriliyor. Osmanlı Saray mutfağından özenle seçilmiş ve günümüze adapte edilmiş Kavun Dolması, Dörriziyafe Köftesi, Beğendili Jumbo Karides, İncik Kebabı, Köy piliçli Mahmudiye, Bademli Balık, Zerdaçallı Pilav gibi yemekleri tadabileceğiniz Marmarina'da arzu ederseniz gruplara özel rezervasyonla tam bütün Kuzu Tandır'da hazırlanabiliyor.

İçecekler de farklı. Temurhindi Şerbeti, ev yapımı limonatalar, Fesleğenli Limonata ve Naneli Ayran, Peluzeç Tatlısı ve Osmanlı Mutfağının vazgeçilmezleri Sütlü tatlılar ise yemekler gibi özenle hazırlanmış serinleticiler ve tatlılar. Marmarina, gerek menüsündeki, gerekse isteğinize göre hazırlanmış yemekleri özel ev davetlerinize ve teknenize servis yapabiliyor. Işıl ışıl muhteşem bir Palmarina ve panoramik bir Yalıkavak manzarası yemeğinizde size eşlik ediyor. Huzurlu bir ortamda Palmarina'nın prestijli atmosferinde keyifli saatler geçirmeniz için herşey hazır.

Marmarina Saraylı akşam yemeklerinizde değişik bir atmosferde ve Osmanlı usulü yiyeceklerle, gerek ailece gerekse misafirlerinizi ağırlayabileceğiniz nezih bir mekan. Hafta sonları Gülşen hanımın güneşte pişen reçelleri ile çeşitlendirilmiş saray usulü kahvaltılarını mutlaka denemenizi öneririz. Gece yarısından sonra çorbalarını tatmayı ihmal etmeyiniz. Palmarina'nın yaz kış açık ender restaurantlarından biri olan Marmarina ayrıca sonbahardan itibaren hafta sonları tüm özel yemeklerinin yapılışıyla ilgili workshoplara ve çeşitli yemek etkinlikleri ne de ev sahipliği yaparak çevreye canlılık getirmeyi planlıyor.

Marmarina Saraylı Restaurant
Palmarina Marina Teras Katı
0 543 252 0252 - 533 510 2030
marmarinayalikavak@hotmail.comMarmarina Saraylı Restaurant
Palmarina Marina Teras Katı
0 543 252 0252 - 533 510 2030
marmarinayalikavak@hotmail.com Bu haber 1151 kez izlenmistir