27. Bodrum Cup Başlıyor 19-24 Ekim

Akdeniz'in
Bu haber 2015-10-17 tarihinde Bodrumlife tarafından yayınlanmıştır.

27. The Bodrum Cup Yelken Yarışları 19 Ekim'de Başlıyor!

Akdeniz'in en büyük deniz festivali olan Uluslararası The Bodrum Cup Yelken Yarışı, bu yıl 19-24 Ekim tarihleri arasında Palmarina Bodrum ana sponsorluğunda, Bodrum Belediyesi, TAV ve Technogym, TÜRSAB, Muğla Büyükşehir Belediyesi, Bodrum Ticaret Odası, Deniz Ticaret Odası ve Bodrum Denizciler Derneği ve ilimizin diğer kurumlarının destekleriyle 27. kez start alacak.

The Bodrum Cup, dünyadaki benzeri organizasyonlardan farklı olarak, denizcilerin konuklarıyla da beraber yarıştıkları kendine özgü yarışlardan biridir.

Kabin kiralayarak da yarışa katılmanın mümkün olduğu The Bodrum Cup, mavi yolculuklarla ünlenmiş guletlerin yanı sıra diğer yelkenli kategorilerinin de katılımına olanak sağlıyor.

Era Bodrum Yelken Kulübü'nün 1989 yılında başlattığı The Bodrum Cup Yelken Yarışları, çeyrek asırlık bir gelenek halinde, her yıl Ekim ayının 3. haftasında yerli ve yabancı deniz tutkunlarının yoğun katılımlarıyla devam ediyor.

Her yıl deniz tutkunlarının merakla beklediği, yelken dünyasının önemli yarışlarından biri olarak kabul edilen, Uluslararası The Bodrum Cup Yelken Yarışları, geçmiş yıllarda olduğu gibi kortej yürüyüşü ve kampana töreniyle 19 Ekim'de başlayıp, Gümüşlük, Leros, Yalıkavak Palmarina ve Bodrum olmak üzere 5 etaptan oluşacak.

Bir hafta boyunca, iki ülkede, deniz ve karada yarış atmosferinin yanı sıra bir 'festival" şeklinde gerçekleşen The Bodrum Cup, 20 Ekim Salı günü Gümüşlük etabı sonunda Gökhan Türkmen akustik konseri ile keyifli bir akşam hazırlanıyor. Finalde ise, 24 Ekim Cumartesi günü Neyzen Tevfik Caddesi üzerinde Ayhan Sicimoğlu ve Latin All Stars konseri ve ödül töreni ile son bulacak.

Yelken yarışlarıyla beraber The Bodrum Cup klasiklerinden 'Instabodrumcup" fotoğraf yarışması, 'Mavi Yolculuk Mutfağı" yemek yarışması ve kostüm yarışması aktivitelerine bu yıl yenileri eklenerek devam edilecek. Ayrıca tüm katılımcı ve ziyaretçilere Bodrum Cup yarışları boyunca Dünyanın lider uydu operatörlerinden Eutelsat'ın genişbant teknolojisi Tooway destekleriyle uydudan kesintisiz internet sunulacak.

Bu yıl 27.'si düzenlenecek yarışa, yaklaşık 100 tekne ile 1500 kişi üzerinde katılımcı bekleniyor. Sabahları masmavi sularında uyanacağınız, her akşamını farklı bir koy veya ülkede renkli gün batımları ile takip edebileceğiniz, müdavimlerinin yılın The Bodrum Cup haftası olarak kabul ettiği 19-24 Ekim tarihleri arasında yapılacak olan etkinliği www.bodrumcup.com ve facebook.com/bodrumcup sayfasından takip edebilirsiniz.

27. The Bodrum Cup'da gerçekleşecek diğer etkinlikler ise; Mavi Yolculuk Mutfağı Yemek Yarışması; bireysel ya da ekip olarak katılımın sağlanabildiği, yarışmacıların ve katılımcıların bir yarış etabı boyunca 'mavi yolculuk mutfağı" konseptinde gizli tariflerini ortaya çıkardığı yarışmadır.

Bodrum Cup 2015 katılımcıları, 20 Ekim'de Bodrum Gümüşlük yarış etabı boyunca hazırlayacakları yemekler ile hünerlerini özel jüriye sunacaklar. En iyi başlangıç, en iyi ana yemek ve en iyi tatlı kategorilerinde yarışacak olan katılımcıları özel gecede çeşitli sürprizler bekliyor olacak.

Instabodrumcup Fotoğraf Yarışması; Türkiye'de ilk kez Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu tarafından kabul edilmiş ilk Instagram Fotoğraf yarışmasıdır. Bodrum Cup 2015 katılımcılarının, yarışlar süresince deniz ve karada çekecekleri fotoğraflarını, kişisel paylaşımlarından ayrı olarak instagram/bodrumcup hesabı altında belirlenmiş #instabodrumcup hastagine yüklemeleri istenecektir. Bu yarış için özel oluşacak havuzda toplanacak fotoğraflar, yarışma jürisi tarafından 'en iyi yarış entantenesi", 'en iyi selfie", 'en coşkulu an", 'en iyi grafik" ve 'serbest" kategorilerde değerlendirilip, ödüllendirilecekler.

Kıyafet Yarışması; teknelerin ve bireysel yarışmacıların 'En şık" ve 'En fantastik" kategorilerinde hazırladıkları özel tasarım konseptleri ile Bodrum Cup'ın gelenekselleşmiş etkinliğidir.Katılımcıların kıyasıya yarışacağı Kıyafet yarışması için 23 Ekim akşamı Palmarina Bodrum'da düzenlenecek.

The Bodrum Cup akustik konseri; Bu yıl 20 Ekim Salı akşamı Bodrum- Gümüşlük etabı sonrasında Gümüşlük'te Gökhan Türkmen akustik konseri ile keyifli bir akşam hazırlanıyor.

The Bodrum Cup final konseri; Bu yıl yapılması planlanan Bodrum'un cazibe merkezi Neyzen Tevfik Caddesi üzerinde denize kurulacak sahne üzerinde Ayhan Sicimoğlu & Latin All Stars konseri ile tüm yarışmacılar ve Bodrum halkı bir arada coşkulu bir final yapacak.

www.bodrumcup.com facebook.com/bodrumcup

 Bu haber 882 kez izlenmistir