İstibdad Kumpanyası oyunu 14 Aralık'ta TED Koleji'nde

Uğur
Bu haber 2015-12-02 tarihinde Bodrumlife tarafından yayınlanmıştır.

Sultan Abdülhamid'in İstibdat Dönemi'ni konu alan "İstibdat Kumpanyası", 14 Aralık 2015 Pazartesi saat 20.30 TED Bodrum Koleji Konferans Salonu'nda .

Sultan Abdülhamit döneminde geçen oyunda Padişahı tahttan indirme planı yapan Şeref Paşa halkı galeyana getirmek için tiyatroyu kullanmak ister bu yüzden Fransa dan yarı Fransız yarı Türk Samuel efendiyi (Levent Üzümcü) getirterek, Edmond Rostand?ın Cyrano de Bergerac adlı oyununu sahnelenmesini ister, oyunun ana karakteri Cyrano?nun tıpkı Sultan Abdülhamit gibi uzun burunlu olması paşanın planlarının bir parçasıdır. Tabi bu oyunun sahnelenmesi için oyunculara da ihtiyaç vardır.

Tiyatroların yakıldığı, oyuncuların sürgün edildiği bir dönemde oyuncu bulmak da tabii ki çok zordur. Şeref paşa bunun için yardımcısı Sefer beyi görevlendirir. Sefer bey ise ancak Recai efendinin topluluğunu bulabilir. Provalar başladıktan sonra artık seyirci için sürprizlerde başlamış olur.

"Efendim, yüz otuz üç yıl önce kurdular bizim tiyatromuzu... Kurdular diyorum, zira başkaları kurdu... Bizim memleketin tabiatıdır ne de olsa, bir şeyler önce kurulur, sonra lüzumsuz denilip kapatılır, sonra lüzumlu olduğu anlaşılır ve yeniden kurulur. Bizimkisi de buna benzer bir hikaye işte..."

Yazan: Uğur Saatçi
Yöneten: Barış Erdenk
Koreografi: Sibel Erdenk
Dekor: Aytuğ Dereli
Kostüm: Medina Yavuz
Müzik: Engin Bayrak
Müzik düzenleme: Orhan Enes Kuzu

Bilet Satış Noktaları:
Artçı Sanat/Avenue Bodrum 0252 3190177
Detaylı bilgi toplu satıs: Koray Emre 0532 6915438
ve Biletix

 Bu haber 808 kez izlenmistir