Mehmet Emin Erdoğdu,Resim Sergisi 7-22 Ekim Tarihlerinde Oasis Nurol Sanat Galerisi'nde

Mehmet
Bu haber 2016-10-06 tarihinde Bodrumlife tarafından yayınlanmıştır.

Mehmet Emin Erdoğdu, Oasis Nurol Sanat Galerisi'nin üçüncü kez konuğu oluyor. 7 Ekim 2016 Cuma günü, saat 19.00'da gerçekleşecek kokteyl ile sergi sanatseverler ile buluşacak. Farklı malzemeler ve farklı konularda çalışmayı seven sanatçı, yaşadığı, gözlemlediği, hissettiklerinden yola çıkarak hazırladığı heykel ve resim seçkisini izleyiciye sunuyor. Sergi, 22 Ekim 2016 tarihine kadar, pazartesi hariç her gün 12.00 - 20.00 saatleri arasında gezilebilir.

"Eski Yunan'dan beri zeytin, bereketi ve arılığı temsil eder. Eski zamanlarda bakire olmayanların toplayamadığı, el süremediği bir meyve. Binlerce yıl medeniyetin temeli olmuş. Zeytin ağacı dişidir, kadındır. Besleyici, cömert ve anaçlığın simgesidir. İşte beni etkileyen budur."

Mehmet Emin Erdoğdu Mehmet Emin Erdoğdu:

70'li yıllarda Akşehir öğretmen okulundaki resim öğretmeni İsmet Şen'in desteği ile resme yöneldi. İki yıl ilkokul öğretmenliği yaptıktan sonra, 1977 yılında Akademiye girdi. 1983 yılında İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Resim Bölümü'nden mezun olan Emin Erdoğdu, Devrim Erbil, Saim Bugay ve Bihrat Mavitan ile çalıştı. Ankara, Bodrum, İstanbul, Ayvalık, Bozcaada ve Almanya'nın Hannover şehrinde sergiler açtı. Bir dönem Ali Tara'nın çektiği reklam filmlerinde Art Direktör olarak çalıştı. Karma sergilere katıldı. 2003 yılında Bodrum'da “40 kutu 40 yorum” adlı projeyi gerçekleştirdi. Resimlerinde su sarnıçları, balıklar, tekneler, boğalar, kuşlar, masal kahramanları ve kadınları konu edindi. Farklı malzemelerle farklı konularda resimler yaptı. Uzun yıllar Bodrum Gümüşlük'te yaşayan sanatçı, halen Kazdağları'ndaki atölyesinde resim ve gravür çalışmalarını sürdürmektedir.

 Bu haber 1046 kez izlenmistir