8 Eylül, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Yıldızlar Caz Orkestrası feat. Sibel Köse, Bodrum Kalesi

Ülkemizdeki
Bu haber 2017-09-08 tarihinde Bodrumlife tarafından yayınlanmıştır.

Ülkemizdeki sayılı Büyük Caz Orkestralarından biri olan Türk Deniz Kuvvetleri Deniz Yıldızları Caz Orkestrası, Turkcell Bodrum Caz Festivali’nin Gala Konserinde 8 Eylül’de Bodrum Kalesi’nde özel bir konser verecek.

Ülkemizin caz divası Sibel Köse ile birlikte seslendirecekleri caz standartları ile festivalin açılış konserini onurlandıracaklar.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve TAIS Gemi İnşa firmasının destekleriyle gerçekleşen bu konseri kaçırmayın. .

Deniz Kuvvetleri Yıldızlar Hafif Müzik ve Caz Orkestrası 2008 yılında Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Karargahında kurulmuştur. Deniz Kuvvetleri Yıldızlar Orkestrası, caz müziği alanında belirli ihtisaslara sahip olan Bando Astsubayları tarafından oluşturulmuştur.

Orkestra, caz müzik repertuvarını ve Geleneksel Türk Müziği eserlerini özel düzenlemeler ile başarılı bir biçimde icra etmektedir. Deniz Kuvvetleri Yıldızlar Orkestrası; Mersin Uluslararası Müzik Festivali ile Marmaris Denizcilik ve Müzik Festivali başta olmak üzere, Mısır, Tunus, İspanya, İtalya, Arnavutluk, Bosna Hersek, Karadağ, Hırvatistan gibi ülkelerde konser ve etkinlikler gerçekleştirmiştir.

Türkiye’nin önde gelen caz vokallerinden Sibel Köse uzun yıllardır Türk ve dünya cazının usta müzisyenleri ile birlikte konserler veriyor, albümlerde yer alıyor, eğitmenlik yapıyor ve dünyadaki önemli festivallere katılıyor. Birlikte söylediği büyük orkestralar arasında Hava Kuvvetleri Cazın Kartalları Orkestrası, İstanbul Superband, TRT Hafif Müzik ve Caz Orkestrası, Iława Big Band (Polonya), Swiss Army Big Band (İsviçre), Jean Loup Longnon Big Band (Fransa), Tatabanya Big Band (Macaristan) yer alıyor.

Biletleri Biletix'den temin edebilirsiniz.

 Bu haber 194 kez izlenmistir