Bodrum Türk Filmleri Haftası, 18-24 Eylül

Bodrum'da
Bu haber 2017-09-16 tarihinde Bodrumlife tarafından yayınlanmıştır.

Bodrum'da 18-24 Eylül tarihleri arasında bu yıl yedincisi düzenlenen Bodrum Türk Filmleri Haftası gerçekleşecek.

Etkinlik, Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü, Bodrum Belediyesi ve Kos (İstanköy) Belediyesi’nin katkıları ile Bodrum Sinema ve Kültür Derneği, Cinemarine Sinemaları, Sinema Salonu Yatırımcıları Derneği (SİSAY) ve Magazin Gazetecileri Derneği (MGD) tarafından gerçekleştirilecek.

SİSAY Başkanı Cenk Sezgin bu yıl da Türk sinemasının ünlü isimlerine Sinema Başarı ve Emek ödüllerinin verileceği açıkladı. Sezgin Yaşam Boyu Onur ödülünün Türkan Şoray'a, SİSAY Başarı Ödülü'nün Taner Birsel'e, SİSAY Emek Ödülü'nün Eşref Kolçak, Deniz Gökçer, Atilla Olgaç ve Tarık Ünlüoğlu'na, SİSAY Büyük Onur Ödülü'nün ise Osman Sınav'a verileceğini söyledi.

Ayla filminin bu yıl İstanköy ve Bodrum'da gösterimlerinin gerçekleşecek olmasından dolayı çok mutlu olduklarını belirten Sezgin, yapımcısı Mustafa Uslu ile filmin Türk ve Koreli oyuncularını ağırlayacaklarını söyleyerek "Bodrum'da gerçekleşecek özel gösterimin dışında film Avrupa Prömiyerini ilk kez Türk Filmleri Haftası kapsamında Kos Adası'nda gerçekleştirecek.

2016 yılının en çok izlenen ikinci yapımı olan Kardeşim Benim, yönetmenliğini ve senaristliğini Alper Çağlar'ın yaptığı 2016 yapımı aksiyon, savaş ve dram filmi. Müfit Can Saçıntı'nın üçüncü filmi, 'Yaşamak Güzel Şey' Türk Filmleri Haftası'nın ilk göze çarpan filmleri arasında yer alıyor" dedi.

22 Eylül Cuma akşamı SİSAY Ödül Töreni'ne TRAFO Bodrum ev sahipliği yapacak ve tören sonrası, gerçek bir hikâye ile Türkiye'yi tüm dünyada gururla temsil edecek olan 'Ayla' filminin oyunculu özel gösterimi gerçekleşecek.

Film yapımcılarının direkt salon sahipleri ile buluşarak karşılıklı görüş alışverişinde bulunalabilecekleri etkinlikler ise 23-24 Eylül tarihlerinde yapılacak.

 Bu haber 243 kez izlenmistir