Burcu Durmaz, Savra Bodrum'da - 04 Kasım

04
Bu haber 2017-10-29 tarihinde Bodrumlife tarafından yayınlanmıştır.

Sonbahar geceleri Bodrum'da sıcak ve renkli geçiyor. Savra Bodrum, yaz sezonunda beğenileri üzerinde toplayan performansların sahnesiydi. Öyle görünüyor ki kışın da mekânı açık tutarak müdavimlerini hayal kırıklığına uğratmayacak.

04 Kasım'da Savra Bodrum sahnesinde bu kez Burcu Durmaz yer var.


Burcu Durmaz hakkında...

1985 yılında İstanbul’da doğdu. Küçük yaşlardan itibaren ailesinin desteğiyle müziğe solfej öğrenerek başladı. Lise yıllarında Pera Güzel Sanatlar’da flamenko gitar bölümünde eğitim gördü. Daha sonra asıl istediğinin şarkı söylemek olduğunu anlayarak opera ve müzikale yöneldi.

Pera Güzel Sanatlar’da Ezgi Kasapoğlu’ndan şan dersleri almaya başladı. İlk konserini AKM’de okulunun düzenlediği konserde, müzikal söyleyerek verdi. Ardından, İtalyan Kültür Merkezi’nde, sahne yönetmenliğini Kerem Gökçer’in yaptığı Damdaki Kemancı müzikalinde oynadığı “Hodel” rolüyle sahne deneyimini arttırdı.

2005 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Opera Bölümü’nü kazandı. Müfit Bayraşa ve Ayşe Sezerman’dan şan; Murat Göksu ve Aytaç Manizade’den sahne eğitimi aldı. Okulla birlikte birçok konser, resital ve operada görev aldı. Çeşitli organizasyonlar çerçevesinde İş Sanat başta olmak üzere İstanbul Üniversitesi, Yakındoğu Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi, Mersin Devlet Opera Balesi, Süreyya Operası gibi birçok yerde konser verdi.

Pera Güzel Sanatlar tarafından düzenlenen Uluslarası Pera Piyano Festivali’ne üç sene üst üste solist olarak katıldı.

2010 yılında “Sieur Duluth Summer Arts Festival”deki seçmeyi kazanarak sahne rejisörü David Walsh ve vokal koçu Rachel Inselman ile çalışma fırsatı buldu. Festival çerçevesinde ülkemizi temsilen Aşk İksiri operasında “Adina” rolünü üstlendi. Umut veren ve pozitif oyunculuklarıyla dikkat çeken Türk operacıları olarak, yerel gazetede övgü dolu bir makale konusu oldular.

2011 yılında 6 senelik eğitimini tamamlayarak 4 üzerinden 3.55 ortalama ile mezun oldu. 2012 yılında İstanbul Üniversitesi’nde Pedagojik Formasyonunu tamamladı.

Damdaki Kemancı, Carmen, Aşk İksiri, Die Opernprobe ve Dido&Aeneas eserlerinde başrol ve yan rollerde görev aldı.Son olarak 2013 yılında Çiğdem Erken ile “Sahnelerden Aşk Şarkıları”’nda ve Metin Arslan’ın yazıp yönettiği Strauss’un hayatını anlatan “Dansa Davet” adlı müzikalde yer aldı.

2014 yılında ise Mustafa Kartal'ın eğitmenliğini yaptığı, Nefes Koçluğu Sertifikasını tamamlayarak; müzikal yaşamına bir katkı daha sağlamıştır.

Fazıl Say'ın Mart ayında çıkan "Yeni Şarkılar" albümünde de vokal solist olarak yer aldı. "Fazıl Say ile çalışmak, konservatuar hayatımızda bile göremeyeceğimiz gizli bir okuldu." diyen Burcu Durmaz, böyle bir projede olmaktan ötürü çok mutlu olduğunu da belirtiyor.

Kıraç, Enbe Orkestrası, Şebnem Ferah gibi isimlerin konserlerinde ve albüm kayıtlarında bulunarak; pop müzik kültürüyle de tanışmış oldu. Dj Aloha Show ile birlikte 2 yıl boyunca birçok organizasyonda sahne aldı. Caza duyduğu ilgi nedeniyle; Sibel Köse ile caz vokal çalışmaları da yapmıştır. Şuan kendi orkestrasının yanı sıra Ece Berker'in vokalistliğini yapmaktadır.

Ayrıca, kendi açmış olduğu VoiceCraft Müzik Atölyesi'nde özel piyano, solfej, şan dersleri, Tan Sağtürk Akademi'de ise; çocuklara piyano eğitmenliği yapmaya devam etmektedir. Bunların yanı sıra; BT Müzikevi, Pera Güzel Sanatlar Merkezi ve Jokerstore Müzik Okulu'nda eğitmenlik yapmıştır.

Müzik hayatının dışında çeşitli reklam markalarının filmlerinde ve fotoğraf çekimlerinde yer almaktadır.Savra Bodrum
Ataturk Caddesi No: 85
Bitez, 48400 Bodrum, Muğla

Bilgi ve Rezervasyon için: 0553 686 39 29 Bu haber 178 kez izlenmistir