Gerda, saraya götürülen kardeşini kurtarabilmek için elinden geleni yapar. Bu süreçte sevimli kahramanımız Troll'ünde yardımları azımsanamayacak kadar önemlidir. Gerda'nın kardeşini kurtarmaya çalışırken yaşadığı tüm maceraları içeren serüvenimiz, Karlar Kraliçesi'ni iyi bir insana dönüştürmek ile son bulur."" />

7 Aralık Dünya Tiyatrolar Günü'nde Tiyatro Siyah Beyaz'dan üç oyun birden

7

Tiyatro Siyahbeyaz Bodrum... Tiyatro günlerine hazır mısınız? Şimdiden biletlerinizi almanızı tavsiye ederiz..

Biletler BİLETİX' te. Oyunlar Oasis AVM Nurol Kültür Merkezinde sergilenecek.

Bir Delinin Hatıra Defteri
07 Ara 2017Perşembe 20:30
Bodrum Belediyesi Oasis AVM. Nurol Kültür Merkezi,
Nikolay Vesilyeviç Gogol'un muhteşem eseri Bir Delinin Hatıra Defteri, Alparslan Mehmet Bıyık'ın performansı ile izleyicisiyle buluşuyor.

Shrek Karlar Ülkesinde (Çocuk Oyunu)
Shrek Karlar Ülkesinde tiyatro oyunu, izleyicisiyle buluşmaya devam ediyor.
Karısı Fiona ve eşeği ile Fiona’nın ailesine ziyarete giden Shrek’in kaybolması ile kendisini Karlar Ülkesi’nde bulması ile başlayan bir maceradır. Karlar ülkesinde, yolunda gitmeyen bir şeyler vardır. Yazın ortasında havalar çok soğumuş ve her yer karlar altında kalmıştır. Ülkedeki tüm bilginler bu durumun nedenlerini araştırmakta fakat doğanın doğal dengesinin neden bu kadar bozulduğunu henüz bulamamışlardır. Shrek farkında olmadan bunun nedenini öğrenir ve macera başlar.
Kendi ülkesinde 9 kardeşten biri olan Prens Hans, ülkesinde Kral olamayacağı için, Kraliçe Elsa’nın ülkesine gelip denizleri pet şişe ve atıklar ile doldurur, ağaçları keser, doğayı çöp ile doldurarak tahrip eder ve doğanın tüm dengesini altüst eder. Amacı ülkeyi zor durumda bırakıp, kral olmaktır fakat işler hiçte planladığı gibi gitmez. Oyun boyunca danslar ve müzikleri ile muhteşem bir görsel şölene sahip olan eser, Prens Hans’ın iyi bir insan olabilmesi ve doğaya neden kötülükler yapmaması gerektiğini anlatır. İnteraktif olan oyun...
-Ağaçların faydaları
-Çevrenin temiz tutulmasının önemi
-Nezaket kuralları
-Süt içmenin faydaları gibi mesajlar ile dolu olup, pedagoglarımızın belirlediği ve tavsiye ettiği süre olan, 45 – 50 dakika arasındadır.
Milli Eğitim Müdürlüklerinin “Değerler Sistemi Programı” na uygun olarak yazılmış ve sahnelenmiştir.

Karlar Kraliçesi (Çocuk Oyunu)
Çocukların sevdiği Karlar Kraliçesi, 7 Aralık'ta Bodrum Belediyesi Nurol Kültür Merkezi'nde...
"Yüreği kötülükler ile dolu olan Karlar Kraliçesi, Wegard Usta'nın son mirasçısı olan Kaı'ı sarayına getirtmek için Trol'e görev verir. Son mirasçı olduğu düşünülen Kaı' ın Gerda isimli bir kızkardeşi olduğu sonradan anlaşılır ve kötü kalpli kraliçenin planları alt üst olur.
Gerda, saraya götürülen kardeşini kurtarabilmek için elinden geleni yapar. Bu süreçte sevimli kahramanımız Troll'ünde yardımları azımsanamayacak kadar önemlidir. Gerda'nın kardeşini kurtarmaya çalışırken yaşadığı tüm maceraları içeren serüvenimiz, Karlar Kraliçesi'ni iyi bir insana dönüştürmek ile son bulur."

 Bu haber 70 kez izlenmistir