Bodrum Oda Orkestrası Yeni Yıl Konseri, Heredot Kültür Merkezi, 24 Aralık Pazar 20:00

Çok
Bu haber 2017-12-11 tarihinde Bodrumlife tarafından yayınlanmıştır.

Çok renkli ve sevilen müziklerden oluşan repertuarlarıyla Bodrum Oda Orkestrası 24 Aralık Pazar gecesi saat 20:00'de Heredot Kültür Merkezi'nde Bodrumlu izleyicilerinin karşısında olacak...

Şef: Nesrin Bayramoğulları
Solistler: Oğuz Çimen (Tenor) - Aytül Büyüksaraç (Soprano)
Ozan Akkol (Keman)
Konzertmeister: Sema Korkut

Bodrum Oda Orkestrası'nın vereceği yeni yıl konseri ücretsiz olup, numaraları yerler için davetiyenizi almanız gerekmektedir.

Davetiye Alabileceğiniz Yerler:
Belediye Zabıta Müdürlükleri (Turgutreis, Yalıkavak, Konacık, Bodrum)
Belediye Kültür Sosyal Birimi
Oasis İmge Kitabevi


Bodrum Oda Orkestrası hakkında...

Orkestranın ilk kuruluş düşüncesi, aynı zamanda Bodrum–Turgutreis’li olan İzmir Devlet Senfoni Orkestrası sanatçılarından Numan Pekdemir tarafından Bodrum Belediye Başkanlığına projelendirilmiş, Belediyenin 7.9.2007 tarih ve 2007-58 sayılı Meclis kararıyla da kurulması planlanmıştır. Bunun üzerine Numan Pekdemir Kültür ve Turizm Bakanlığının onaylarıyla Bodrum Belediyesinde görevlendirilmiştir. Kısa dönem içinde Ankara, İstanbul, İzmir ve Antalya’dan sanatçıların katılımlarıyla yapılan konserlerde orkestrayı Gürer Aykal, Naci Özgüç, İbrahim Yazıcı, Antonio Pirolli, Erol Erdinç, Özge Gülbey Usta ve Fazlı Orhun Orhon gibi şefler yönetmiş solist olarak; Suna Kan, İdil Biret, Şefika Kutluer, Aytül Büyüksaraç, Gökhan Koç, İnna Akulinina, Jülide Gündüz, Ozan Akkol, Ersun Kocaoğlu, Özgecan Günöz, Emre Sayarı, Tevfik Rodos, Fahri Önoğlu. Sema Korkut ve Mario Hossen gibi sanatçılara da eşlik edilmiştir.

Grup daha sonra yine Numan Pekdemir’in öncülüğünde bu defa İzmir Devlet Senfoni Orkestrasından bazı sanatçı arkadaşlarıyla tekrar bir araya gelinerek çalışmalarına başlamışlardır. Bodrum Oda Orkestrasının çalışmaları Başta Kültür ve Turizm Bakanlığı olmak üzere Bodrum, Turgutreis, Ortakent ve Konacık Belediyelerince desteklendiği gibi İzmir Büyükşehir, Karşıyaka, Ayvalık, Didim ve Side Belediyelerince de desteklenmektedir.

Bodrum Oda Orkestrasının temel amaçlarından biri; Ülkemizin neresinde olursa olsun tüm yıl içinde kültürel etkinlikler gerçekleştirmek, geleceğimiz olan çocuklarımızı ve gençlerimizi bu olanaklardan faydalandırmak ve müzik sanatının en güzel örneklerini halka sunmaktır. Bu bakımdan Belediye ve özel sektörün destekleriyle şimdiye kadar daha çok Bodrum yarımadasında gerçekleştirilen ve çok sayıda yerli ve yabancı sanatseverin katıldığı etkinlikler önem arz etmektedir. Bodrum Oda Orkestrası, katılmış olduğu Uluslararası Didim, Ayvalık ve Side Kültür Sanat Festivallerinde de önemli başarılar elde etmiştir.

Türkiye Cumhuriyetinin temelinin kültür olduğunu belirten büyük Atatürk’ün hedeflediği çağdaş ve uygar Dünyada yerini alan ve çekirdek bir kadro ile etkinliklerini devam ettiren Bodrum Oda Orkestrasının diğer bir amaç ve hedefi de Bodrum’a gelecekte kurulacak Senfoni Orkestrasının temelini oluşturmaktır.

Bilindiği gibi günümüzde şehirler, kültür yatırımlarıyla kazanımlar sağlamakta, daha ön plana çıkmakta ve kent olduklarını kanıtlamaktadırlar. Bu bakımdan, kentler kültür kurumları ile var olurlar ve yaşarlar

 Bu haber 83 kez izlenmistir