Nejat İşler ile Bir Yazar Okuması, 16 Aralık Cumartesi 18:00'de Dibeklihan'da

Bodrum
Bu haber 2017-12-13 tarihinde Bodrumlife tarafından yayınlanmıştır.

Bodrum Deneme Sahnesi bu kez Nejat İşler ile Bir Yazar Okuması etkinliği gerçekleştiriyor.

16 Aralık Cumartesi günü saat 18:00'de Dibeklihan'da gerçekleşecek olan etkinlikte Nejat İşler, Bukowski'nin Kasabanın En Güzel Kızı adlı eserinden okumalar yapacak.


BDS - Bodrum Deneme Sahnesi Neden Kuruldu?

Muğla Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Tiyatro Bölümü öğrencileriyle beraber kurduğumuz Bodrum Deneme Sahnesi olarak amacımız, öğrencilerimizle beraber profesyonel bir kadroyu birleştirmek, Bodrum'umumuzda devamlı perde açan ve ülke çapında işler yapan bir tiyatro kazandırmaktır. Bunun için vereceğiniz her türlü katkı, bizim için itici güç olacaktır. Şimdiden teşekkür eder, Bodrum'un aydınlık yüzünün, başka memleket köşelerine de ilham vermesini temenni ederiz.

Saygılarımızla...

Bodrum Deneme Sahnesi adına,

Genel Koordinatör

Nejat İŞLER


Sahneleyeceğimiz oyunun dekorlarını ve mobilyalarını taşıyorduk sırtımızda. Ucuza maledebilmek için çok pazarlık yapmış, bazı parçaları da bağış olarak almıştık. Mola vermiştik yol kenarında nefes nefese kaldığımızdan, yorulduğumuzdan .Bir an baktık birbirimize. Üstümüz başımız leş gibi. Gülmeye başladık. Taşıdığımız mobilyalarla tam hırsızlara benziyoruz diye. Yaşlıca bir hanım geçiyordu önümüzden. Döndü baktı bize. Kim olduğumuzu ne yaptığımızı anlamaya çalışıyordu. Anlatmaya çabaladık kim olduğumuzu. Tiyatro bölümünde okuduğumuzu. Paramızın neredeyse olmadığını. Şehir Tiyatrosunda kendimizi ifade edebilmek için bir gurup kurduğumuzu. Uzun olmayan bir sohbetin ardından kadın uzun uzun baktı gözlerimizin içine. Yani ‘bizden alıp bize veriyorsunuz' dedi. Yaptığımız işi bu kadar net gözümüze anlatan biri olmamıştı...

Aradan yıllar yıllar geçti. 2016 Şubat ayında Nejat ile bir araya geldik. Bodrum’da nasıl, kimlerle yola çıkabiliriz, nasıl bir Tiyatro yapabiliriz diye konuşmaya başladık. Sonra adını koyduk. Bodrum Deneme Sahnesi. Önce 'oyuncularımız’ı yetiştirelim dedik. On dört kişi ile başladık. Tanımaya çalıştık birbirimizi, oyunlar okuduk, azaldık... Ardından çoğaldık tekrar... İzleyeceğiniz oyunlar içindeki Reklamları kendimiz çektik, oynadık. Dekorun bir bölümünü kiraladık, mobilyaları zımparaladık, boyadık. Bazı giysi, ayakkabı ve aksesuarlarımızı ikinci el pazarından ve bağışlardan oluşturduk. Yani, sizden alıp size vermeye devam ettik, edeceğiz.

Yönetmen

Arif AKKAYA

 Bu haber 170 kez izlenmistir