Çavuşun Yeri Restorant

single post img

Çavuş'un adı Cemil Demir. Doğma büyüme Yalıkavaklı. Gerişaltı'ndaki balık lokantasına adım attığınızda olanca güler yüzüyle karşılıyor sizi. Yaşını hayli almış olmasına rağmen dimdik ve uzun boyuyla, hâlâ çakmak çakmak gözleriyle "de gidi eski Bodrumlu" dedirtiyor adeta. Koca ılgın ağacının altındaki sedirde oturmayı tercih ediyor genellikle, oğlu Gültekin'e bırakmış işleri.


1974 yılına kadar ev olarak kullandıkları binayı, önce bakkal sonra kahveye dönüştürmüşler, en sonunda da şimdiki lokantada karar kılmışlar. "Buradaki ilk balık lokantasıyız" diye belirtiyor Çavuş.


Zeytinyağlılarına ve mezelerine diyecek yok. Bodrum usulünce yapıyorlar yemekleri. Dolmalarını, özellikle kabak çiçeği dolmasını, turp otu salatasını ve favayı öneririz. Eski bir zeytinci aile olmalarındandır belkide, kullandıkları zeytinyağının tadı damağınızda kalır. Ama balık yemeden olmaz. Tazeliğinden ve lezzetinden hiç kuşku duymadan balık yiyebileceğiniz ender yerlerden birisidir burası.


Gündüzleri denize girmek için de buraya gelebilirsiniz. İskele üzerindeki şezlongunuzda güneşlenirken, yanıbaşınızdaki koca ılgın ağacının dalları rüzgârı size en güzel şekilde ulaştıracaktır. Serin içecekler, açlığınızı gideren yiyecekler gününüze keyif katar. Hele bir de günbatımı renkleri dört bir yanı sardığında, akşam yemeğini burada yemek Allahın emri gibi gelir neredeyse
insana. Bizden söylemesi.


Gerişaltı Mevkii Yalıkavak Bodrum
Tel: 0 252 385 4101     
www.cavusunyeri.com
info@cavusunyeri.com


 Bu haber 35936 kez izlenmistir

70