Reana Restorant

single post img

Gündoğan’da sıcacık atmosferi ve temizliğiyle eviniz gibi bir mekân...

Gündoğan, Bodrum yarımadasının son yıllarda trendi yükselen bir bölgesi. Çünkü hâlâ sakin, huzurlu ve doğal. Sahilde, limaniçinde yürüdüğünüzde bembeyaz dekorasyonuyla küçük ve sevimli bir lokanta hemen göze çarpıyor: Reana. Saatler ilerleyip akşam yemek vakti gelince o sakin ve küçük restoranda hareketlilik başlıyor, bir anda masaların nasıl dolup taştığına inanamıyorsunuz.  Doğma büyüme Gündoğanlı olan Zafer Akbaş, eşi Remziye Hanım ve oğulları Hüseyin olanca güleryüzlülükleriyle gelenlere servis yapıyorlar. Remziye Hanım, tüm mezeleri ve yemekleri kendi elleriyle yapıyor.

Yöre yemekleri ve Akdeniz mutfağının lezzetli örneklerini burada tadabilirsiniz. Yöresel adıyla “kambille” dedikleri bir tür fava yapıyorlar ki, mutlaka denemelisiniz. Bezelyenin küçüğünden yapılıyormuş. Kabak ezmesi, tavuklu fıstıklı sigara böreği, semizotu, muska böreği ve limon parfeleri meşhur olmuş, gelenin bir daha geldiği bu restoranda. Portakallı hamur tatlısı ve dondurmalı kabak, Remziye Hanım’ın mahareti ve yaratıcılığıyla mutlaka tadılması gereken lezzetler.

Gelenlerin genellikle birbirini tanıdığı, rezervasyonsuz kolay kolay yer bulamayacağınız bu yere yemeğe gittiğinizde, nasıl bir dostluk ve huzur atmosferi içinde olduğunuza inanamayacaksınız.
 


 Bu haber 34646 kez izlenmistir

70