Sait Balık Restaurant

single post img

Sait, son on yılın Yalıkavak’taki en gözde isimlerinden biri. Sait Birtan Yılmaz bugün kendi ismiyle anılan restoranını açmadan önce 20 yıl İsveç’te yaşamış, orada iki yıl restoran işletmeciliği ve aşçılık eğitimi almış. Bodrum’a gelmeden önce de 3 yıl İstanbul’da La Chalet’i işletmiş. Buralarda edindiği tecrübeyle Sait, Yalıkavak’ta hemen parlayan bir yıldız olmuş...

Deniz ürünlerinin her türlüsünü ve lezzetlisini yiyebileceğiniz Sait’te spesiyaller özellikle rağbet görüyor: İtalyan usulü deniz ürünleri ki  makarnası özel açılıyor ve “Pasta” olarak biliniyor, deniz ürünleri bulgur pilavı, vantuzlu kalamar kolu ızgarası ve deniz suyu çorbası... Sait, bu lezzetleri mutlaka denemenizi öneriyor.

Şöyle deniz kıyısında bir yerde, deniz ve güneşin yarenliğinde keyifle deniz ürünleri yemek istiyorsanız buraya gelmelisiniz.

Yolunuz Port Bodrum Marina’ya düşer de Sait’in lezzetlerini burada tatmak isterseniz “Sait Meze Evi” Migros’un hemen yanında. Ara sıcaklar, deniz ürünleri mezeleri, aromalı kahveler ve frozen yani dondurulmuş içeçekler, özellikle Tequila ilginizi çekecek... İsterseniz Sait lezzetlerini eve götürmek de olası...

Yalıkavak’ta Sait Restoran ve Sait Meze Evi  iki önemli durak, damak zevkinin kıymetini bilenler için.. Günbatımını kaçırmayın ve rezervasyon yaptırmadan gitmeyin.
 


 Bu haber 54577 kez izlenmistir

70