Sünger Pizza

single post img

Sunger Pizza yirmi yılı geçkin bir zamandır Bodrum'un en işlek, hareketli yerlerinden birinde, Milta Bodrum Marina'nın karşısındaki mekânında şaşırtıcı bir şekilde, ayni kalitede servis ve makul fiyatlarıyla belleklerdeki yerini muhafaza ediyor. Sabah, öğle, akşam ve yaz kış açık.

Sahibi Bodrumlu eski bir süngerci, adı buradan geliyor. Çok sayıda mudavimi var; öncelikle denizciler, teknede yaşayanlar, sonra yaz kış Bodrum'da yaşayanlar Sünger'den vazgeçemiyorlar. Değişmeyen tarzıyla nostaljik bir yer, yıllardır burada yemek yiyenler için alışkanlıktan öte bir anlamı var. Yazın yer bulmak çok zor, eğer rezervasyon yaptırmamışsanız ayakta beklemeniz gerekebilir.

Terasta, o güzel kale ve marina manzarası eşliğinde ağız tadıyla bir yemek yemek için değer  tabii..

Pizza denilince herhalde ilk akla gelen yerlerden biri olsa gerek. Her ne kadar pizza çeşitleriyle biliniyor olsa da, balıkve et çeşitlerinde de iddialı. Biz balık çorbası ile Çökertme Kebabı'ni mutlaka denemenizi öneririz. Bir de Berry's Köfte'si var meşhur. Sunger Pizza yıllar once ilk açıldığında Berry adlı bir denizci, köftesiyle  ayni tabakta sahanda yumurta ve patates kizartması istermiş hep. Ondan görenler de "Berry'nin köftesi gibi istiyoruz biz de" demeye başlamışlar ve bu isim bugüne kadar ulaşmıs. Berry artık yaşamıyor ama onun adıyla anılan köftesi hala var.

Turgutreis'de D-Marin Marina’nın karşısında ki bu sene üçüncü yılını dolduran yeni yerleri Sünger  mekânı da tıpkı
Bodrum gibi rağbet gördü.. Her şeyiyle Bodrum'dakinin
birebir aynısı neredeyse..

Zaten böyle olunca güzel. Sünger'e gittigini hissetmeli insan, atmosferini, samimi ortamı.. Bize Sünger'de yemek yeme keyfini en az bir 20 yıl daha yaşatmalarını diliyor,
işletmecilerini kutluyoruz.
 


 Bu haber 37097 kez izlenmistir

70