Çimentepe Balık Restaurant

single post img

Siz de balık yemek için Yalıkavak’ı seçenlerdenseniz Çimentepe’yi mutlaka biliyorsunuzdur. Deniz kıyısındaki balık lokantalarının sıralandığı o güzel yolun sonunda, denize ve koya tepeden bakan bir yerde kuruludur.
Manzarasına doyum olmaz. 1979 yılından beri yaz kış oradadır Çimentepe, yazın da kışın da geleni gideni boldur. İsim yapmıştır Bodrum’da ve Bodrum’a dışarıdan gelenler arasında.

Dededen toruna, babadan oğula devreden bir hizmet anlayışı Çimentepe’yi Çimentepe yapan önemli bir etken. Şimdi işletmenin başında olan Yamaç Çetin görevi babası Ali Çetin’den devralmış, o da kendi babasından. Yamaç Çetin “bu mutfakta büyüdüm ben, aşçıların garsonların arasında, lezzetten anlarım, bu işleri iyi bilirim” diyor.
Oturmuş bir hizmet ve servis anlayışını damak tadıyla, kendine has yöresel mezelerle, balığın en hasıyla zenginleştiren bir anlayış, gelenlerin Çimentepe’den memnun ayrılmasını sağlıyor.
Balık deyince Çimentepe akla geliyor, Çimentepe deyince de balık…

Aşçıbaşı Kahraman Usta’nın kendine özgü usulle hazırladığı ve çok beğenilen; deniz ürünleri buğulama, kalamar dolma, kalamar yumurtası ızgara, ahtapot ızgara ve kalamar şiş gibi spesiyalleri ve mezeleri Çimentepe’ye gittiğinizde mutlaka tatmanızı önereceğimiz lezzetler...
 


 Bu haber 31357 kez izlenmistir

70