Yahşice Restaurant

single post img

 Ortakent sahilinin en güzel yerinde, deniz kıyısında, mehtabın en güzel seyredildiği yerde Bodrumlu Karaoğlan ailesinin 35 yıldır başarıyla bugünlere getirdiği Yahşice Restaurant size bu sahilde önereceğimiz şirin güzel bir mekân.


12 ay açık olan Yahşice Restaurant özellikle ev yapımı mezeleri ve yıllardır tecrübeyle ortaya çıkan birbirinden güzel spesiyal yemekleriyle haklı bir müşteri portföyüne sahip olmuş.
 
Sabah köy kahvaltısı ile başlayan servis akşamın geç saatlerine kadar özellikle deniz mahsullerinden oluşan bir menüyle sona eriyor.

Köy kahvaltısı, güneşte yapılmış mandalina, bergamut reçelleri ve diğer organik ürünlerle servis yapılıyor. Gündüz
plaja her türlü yiyecek servisinin yapılmasının yanında anne Elif Hanım’ın mantısı özel istek alan gündüz yiyeceklerinden. 
 
Yahşice Restaurant’ın kendine özel yiyecekleri olan ahtapot pilavı, mürekkepli sübye, enginarlı sübye, arapsaçlı sübye, şaraplı ahtapot, lağos buğulama, peygamber balığı kavurması hayli meşhur.
 
Isırgan otu salatası, kış aylarında dağ mantarı Yahşice’yi diğer mekânlardan yiyecekleriyle farklı kılıyor. 

Yahşice, “Güzelce” demek. Restoranın sahibi Mustafa Karaoğlan akşamları bizzat mutfakta bulunuyor ve
yemeklerin hazırlanmasına nezaret ediyor.  Gelen müşteriler, genellikle yıllardır burayı benimsemiş olan kişilerden oluşuyor ve Yahşice’nin müdavimleri günden güne artıyor.

Özellikle patlıcan böreği ve yukarıda saydığımız çeşitli spesiyallerinin çekiciliği ve lezzeti Yahşice Restaurant’ı Ortakent sahilinin en çok aranan yerlerinden biri haline getiriyor. Buna 35 yıllık tecrübeyi ve lezzetleri de eklersek geriye size güzel bir ziyafet çekmek kalıyor. 
 


 Bu haber 3043 kez izlenmistir

70